امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160761
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 244
به گزارش پیروان مــوعــود، ائتلاف نظامی عربستان سعودی که بیش از یک سال پیش جنگی را علیه یمن به راه انداخته، از اقدام سازمان ملل در راستای قرار دادن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ائتلاف نظامی عربستان سعودی که بیش از یک سال پیش جنگی را علیه یمن به راه انداخته، از اقدام سازمان ملل در راستای قرار دادن این ائتلاف در لیست سیاه کشورهای متجاوز به حقوق کودکان انتقاد کرد. این موضوع را دیروز خبرگزاری رسمی عربستان از زبان سخنگوی ائتلاف متجاوز مطرح کرد.

در همین راستا ائتلاف متجاوز سعودی به یمن از قرار دادن نام خود در لیست سیاه سازمان ملل متحد که به علت کشتن صدها کودک در یمن از آغاز تجاوز به این کشور در پایان مارس 2015 صورت گرفته، انتقاد کرد. احمد عسیری سخنگوی ائتلاف عربستان، گزارش سازمان ملل متحد را غیر متوازن خواند و مدعی شد که این گزارش براساس آمار موثق مطرح نشده و به نفع ملت یمن نیست.

عسیری ادعا کرد که این گزارش با ارقام غیرواقعی خود که در بیشتر موارد بر اساس اطلاعات ارائه شده از منابع وابسته به  الحوثی ها مطرح شده، افکار عمومی را گمراه می‌کند. سازمان ملل متحد در گزارش سالیانه خود با اشاره به مصیبت کودکان قربانی شده در درگیری‌های مسلحانه در سال 2015 در 14 کشور، نام ائتلاف متجاوز به یمن را در لیست سیاه قرار داد. براساس این گزارش متجاوزان مسئول 60 درصد از تلفات جنگ یمن هستند که آمار آن در سال گذشته به 785 کودک کشته شده و 1168 کودک زخمی می رسد.

در این شرایط مذاکرات کویت بدون رسیدن به هر نوع توافق اولیه قبل از آغاز ماه مبارک رمضان ادامه دارد. بعد از سفر هیئت انصار الله به ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی این جنبش به عربستان و منطقه الظهران که جمعه گذشته انجام شده و با هماهنگی سازمان ملل  در راستای رسیدن به تفاهم موجود در مرزها و سامان‌دهی فعالیت‌های کمیته‌های دوجانبه صورت گرفت، منابع ویژه به شبکه خبری المیادین گزارش دادند که منصور هادی رئیس‌جمهور فراری یمن خواستار کنار کشیدن هیئت خود از کویت است، اما این موضوع با مخالفت شدید عربستان مواجه شده است.

بنا بر اعلام این منابع، هادی نسبت به پذیرش هیئت الحوثی در عربستان و روال گفتگوهای کویت در زمینه اوضاع ریاست جمهوری وی اعتراض دارد.

این در حالی بود که خبرگزاری سبأ وابسته به جنبش انصار الله دیروز اعلام کرد هیئت ریاض شرکت‌کننده در مذاکرات کویت تلاش‌ها برای انجام تبادل اسرا در آستانه ماه مبارک رمضان را از طریق خارج کردن عزالدین الاصبحی و میرفت مجلی نمایندگان خود از کمیته اسرا و بازداشت‌شدگان و خروج آنها از کویت به شکست کشاند.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها