امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16079
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار در دومین روز از فصل تابستان بدون تغییر خاص و قابل ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار در دومین روز از فصل تابستان بدون تغییر خاص و قابل توجهی با افزایش 93 واحدی در جایگاه 48 هزار و 633 واحد تثبیت شد.

این گزارش می‌افزاید، بازار سهام پس از رکورد‌شکنی‌های هفته اخیر با توجه به روند با ثبات بازارهای غیرمولد و تداوم روند نزولی آن به فاز استراحت رفت.

این گزارش می‌افزاید، کاهش قیمت دلار در بازار روی ارزش هر سهم شرکت‌های صادرکننده محصول و ارز‌آور موجب افت قیمت سهام این شرکت‌ها شد.

بر همین اساس، گروه‌های بانکی، ساختمانی طی روزهای اخیر روند مثبتی را طی می‌کنند به طوری که بانک ملت با 45 واحد، بانک تجارت 24 واحد و بانک پارسیان با 25 واحد در روند افزایش شاخص تأثیرگذار بودند.

این گزارش می‌افزاید، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر هر کدام با 83 و 60 واحد منفی شاخص را تحت تأثیر قرار دادند؛ در این میان لعابیران، تولید محور خودرو، دام‌لوران کربن ایران، گروه بهمن، داده‌پردازی ایران و کنترل‌خوردگی تکین کو بیشتر کاهش قیمت را در روند شاخص کل داشته‌اند.

همچنین، سیمان اصفهان، پتروشیمی فناوران، کشتیرانی ایران، معدنی املاح ایران، فرآورده‌های نسوز پارس، فروسیلیس ایران و چرخشگر، بیشترین قیمت را در پایان معاملات داشتند.

از جمله شرکت‌هایی که بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند می‌توان داروسازی تهران دارو، سیمان صوفیان، سرمایه‌گذاری بوعلی، تولید مواد اولیه داروپخش، پتروشیمی خارک، رینگ‌سازی مشهد و تراکتور‌سازی ایران نام برد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها