امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160821
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۴۵
تعداد بازدید: 218
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقام‌های سابق و کنونی ارتش آمریکا گزارش داده‌اند،‌ تلاش 17 ماهه آمریکا در آموزش نیروهای عراقی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقام‌های سابق و کنونی ارتش آمریکا گزارش داده‌اند،‌ تلاش 17 ماهه آمریکا در آموزش نیروهای عراقی برای ایجاد یک نیروی موثر در این کشور و کاهش قدرت شبه نظامیان قومی ناکام مانده است.به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک بدنارک، ژنرال بازنشسته فرماندهی آموزش نیروهای عراقی توسط نیروهای آمریکایی در سال‌های 2013 تا 2015 گفت: ارتش عراق در هشت ماه گذشته به هیچ وجه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته است. مشکلات زیاد شامل عدم تمایل عراقی‌ها برای پیوستن به ارتش و مقاومت برخی از نیروهای رده پایین در اعزام یگان برای آموزش از سوی ارتش آمریکا علت اصلی این شکست است.
وی ادامه داد: ظرفیت‌ها و توانایی‌های ارتش عراق به هیچ وجه پیشرفتی نداشته است. افسران ما به افرادی که تمایل داشته باشند آموزش می‌دهند و این مساله باعث شده تا نتوانیم آنچنان که باید در این کار موفق باشیم.نگرانی‌ها درباره ناکامی تلاش‌های آمریکا در تقویت توانایی‌های ارتش عراق در حالی به وجود آمده که نیروهای دولتی بغداد و شبه نظامیان شیعه حملاتی را برای بازپس گیری فلوجه از دست داعش انجام داد‌ه‌اند. گروه‌های کمک رسان نگران این هستند که این مساله باعث فاجعه انسانی شود.
دو تن از افسران ارتش ‌آمریکا و این ژنرال بازنشسته گفته‌اند که انتظار کمی وجود دارد که نیروهای دولتی عراق بتوانند به جنگ با داعش ادامه دهند. 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها