امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160856
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 376
به گزارش «شيعه نيوز»، مهندس سید خلیل منبّتی در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان، ضمن تشریح ...

به گزارش «شيعه نيوز»، مهندس سید خلیل منبّتی در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان، ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌های این معاونت در ماه میهمانی خدا، عنوان کرد: با توجه به اینکه آستان قدس رضوی نهادی مردمی بوده که از مردم برخواسته و برای مردم است، معاونت اماکن متبرکه تکریم زائران و فراهم آوردن محیط زیارتی آرام و مناسب در شأن میهمانان حضرت رضا(علیه السلام) را از اولویت‌های مهم خود می‌داند.

وی با اشاره به سفره‌های اکرام رضوی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: روزانه ۱۲ هزار نفر روزه‌دار مجاور بر سر این سفره‌ها می‌نشینند و تا پایان این ماه مبارک حدود ۳۶۰ هزار روزه دار میهمان خوان پر نعمت حضرت شمس الشموس، علی بن موسی الرضا(علیه السلام) خواهند بود.
وی سفره اکرام رضوی را عظیم ترین سفره جهان برشمرد و ادامه داد: روزانه ۳ هزار متر سفره در صحن هدایت پهن می‌شود و برای این منظور فضایی به مساحت ۱۸ هزار متر مربع از صحن هدایت، با حدود ۳ هزار تخته فرش مفروش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امسال در بدو ورود میهمانان، بطری‌های شربت میان آن‌ها توزیع خواهد شد، ابراز کرد: مدت زمان پذیرایی از زائران و مجاوران در طرح اکرام رضوی، تنها ۸ دقیقه به طول می‌انجامد که در نوع خود رکوردی بی‌سابقه است و از این جهت باید قدردان زحمات خدمه و خدمت‌یاران بارگاه منور رضوی باشیم.

منبتی یکی از اصلی¬ترین روش‌های توزیع دعوت‌نامه‌های طرح اکرام رضوی را توزیع در درب منازل معرفی و ابراز کرد: در اجرای این طرح، گروه‌هایی از خدمه و خدمت‌گزاران، بر اساس نقشه شهری، مشهد مقدس را به بلوک‌های منطقه‌ای تقسیم می¬کنند و به قید قرعه هر روز به درب منازل مردم در مناطق مختلف می روند و دعوت‌نامه این ضیافت را بر اساس تعداد جمعیت خانوارها توزیع می‌کنند، البته مناطقی که سال گذشته دعوت نامه در آن‌ها توزیع شده است، امثال از سیستم توزیع حذف می‌شوند

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها