امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160867
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 310
به گزارش پیروان مــوعــود، «ایلینا روس لتینن»، رئیس کمیته فرعی خاورمیانه و آفریقای شمالی در بیانیه‌ای ایران را «اصلی‌ترین ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «ایلینا روس لتینن»، رئیس کمیته فرعی خاورمیانه و آفریقای شمالی در بیانیه‌ای ایران را «اصلی‌ترین حامی تروریسم» خوانده، اما از سیاست دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکادر قبال ایران انتقاد کرده است.

وی در این بیانیه نوشته است: «گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا لحن صریحی دارد: ایران اصلی‌ترین حامی تروریسم است و به گروه‌های تروریستی در سرتا سر جهان، آموزش، کمک مالی و سلاح می‌رساند.»

قانونگذار آمریکایی در ادامه این پیام نوشته است: « دولت اوباما برای مقابله با این اقدام‌های غیرقانونی، طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها را در اختیار دارد.»


لتینن، از دولت اوباما خواسته این تحریم‌ها را «به طور کامل و قاطعانه» اجرا کرده و با کنگره برای وضع تحریم‌های جدید همکاری کند.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش تازه‌ای که روز پنجشنبه منتشر کرده با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا ایران را علی‌رغم امضای توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از تروریسم قلمداد کرده است.

در بخشی از این گزارش عنوان شده است که ایران «در سال ۲۰۱۵ هم اصلی‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان باقی مانده و مجموعه‌ای از حمایت‌ها از جمله حمایت‌های مالی، آموزش و تجهیزات را به گروه‌هایی در سرتاسر جهان ارائه می‌کند.»

حمایت از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت فلسطینی و گروه‌های عراقی از جمله مواردی است که در این گزارش از آن‌ها تحت عنوان حمایت از تروریسم یاد شده است.

واشنگتن، در این گزارش علاوه بر این، مدعی شده که علی‌رغم گسترش دامنه فعالیت داعش بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، وقوع حملات تروریستی به نسبت سال گذشته کاهش یافته است.

جمهوری اسلامی ایران، قاطعانه ادعاها درباره حمایت از فعالیت‌های تروریستی را رد می کند. تهران ضمن یادآوری کمک‌های آمریکا به صدام، دیکتاتور عراق در جریان حمله شیمیایی به روستای حلبچه می‌گوید که خود قربانی تروریسم است.

نشریه «فارین پالیسی» چند سال پیش در گزارشی اختصاصی با استناد به اسناد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) فاش کرد که آمریکا از حملات شیمیایی عراق به ایران مطلع بوده و حتی با دادن تصاویر ماهواره‌ای به «صدام حسین» در این حملات کمک می‌کرده است.

منبع: فارس

 

آخرین اخبار
پربازدید ها