امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160898
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۳
تعداد بازدید: 367
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس اسکاتلند به منظور جذب زنان مسلمان به استخدام در این اداره حجاب اسلامی را به یونیفرم نیروهای پلیس اضافه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس اسکاتلند به منظور جذب زنان مسلمان به استخدام در این اداره حجاب اسلامی را به یونیفرم نیروهای پلیس اضافه کرد. پلیس اسکاتلند قرار است به منظور تشویق زنان مسلمان برای پیوستن به این نیرو و بهتر کردن روابط اقلیت‌های قومی در این کشور، حجاب را به عنوان بخشی از لباس فرم این سازمان معرفی کند.

در این راستا پلیس اسکاتلند در یک جلسه توجیهی با نیروهای پلیس اعلام کرد که نیاز به استخدام حداقل 650 اقلیت قومی دارد تا این سازمان منعکس کننده 4 درصدی افراد با پس زمینه‌های سیاه و سفید و آسیایی در جامعه باشد، و با آمار کنونی چنین نتیجه‌ای غیرقابل حصول به نظر می‌رسد. در نتیجه به منظور افزایش افسران مسلمان زن قرار است تا حجاب اسلامی و روسری به عنوان یک شیوه آزمایش شده بکار گرفته و جزء استانداردهای لباس فرم زنان پلیس مسلمان درنظر گرفته شود.

هرچند تا کنون افسران زن ممنوعیتی در پوشیدن حجاب نداشته‌اند اما نیازمند اجازه نیروهای ارشد بود که با تصویب  قانون جدید هیچ اجازه‌ای برای پوشیدن حجاب نیاز نخواهد بود.

پیتر بلر سرپرست مدیریت منابع در نیروی پلیس نیز گفت: پلیس اسکاتلند متعهد به کار کردن با جامعه است و باید گروه‌ها و اقلیت‌ها نیز بتوانند این اداره را به عنوان مکانی برای داشتن شغل در نظر داشته باشند. بخشی از این مسئله شامل برداشتن موانع غیرضروری از جمله ملاحظات درباره لباس فرم افسران است. در نتیجه اقداماتی در رابطه با ایجاد یک یونیفرم محجبه انجام شده است.

چنین حجابی در کشورهای سرتاسر جهان استفاده شده و پلیس اسکاتلند نیز مشتاق است این عمل خوب را تکرار کند.

در این میان با انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند مشورت شده و "بشیر" مدیر این انجمن با بیان اینکه این اقدام حرکتی در جهت درست است گفت: این عملکردی سازنده از جانب پلیس اسکاتلند است که می‌خواهد فراگیر باشد و انجمن ما کاملا پشتیبان این حرکت است.

برایان دوچرتی، رئیس فدراسیون پلیس اسکاتلند نیز اضافه کرد: هرچه بتواند به افزایش تنوع جمعیتی در این اداره کمک کند مورد استقبال ماست و ما فکر نمی‌کنیم که کسی با این مسئله مشکلی داشته باشد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها