امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160907
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 968
رسیدن به ایمان و تقوا مستلزم جهادی است با نفس خودمان،نفسی که اگر نتوانیم کنترلش کنیم میتواند آتش جهنم را برایمان به ارمغان آورد و این جهاد با نفس جهاد اکبر است که فضیلت بسیار دارد.

 

به گزارش پیروان مــوعــود٬خداوند متعال میفرمایند:زمین آسمان گنجایش مرا  ندارند ولی قلب بنده مومن من دارد(بحارالانوار،ج5،ص29)؛پس انسان با ایمان و تقوا میتواند آینه تمام نمای خداوند باشد به شرط آنکه کسی را جز خداوند در قلب خویش راه ندهد،چنان که امام صادق(ع) میفرمایند:«القَلْبُ حَرَمُ اللهِ فَلا تُسْکِنْ فِی حَرَمِ الله غیَرَ الله؛ قلب حرم خداست و در حرم خدا غیر او را جاى نده»( (بحار الأنوار، ج‏۶۷ ، ص ۲۵)

رسیدن به ایمان و تقوا مستلزم جهادی است با نفس خودمان،نفسی که اگر نتوانیم کنترلش کنیم میتواند آتش جهنم را برایمان به ارمغان آورد و این جهاد با نفس جهاد اکبر است که فضیلت بسیار دارد.

 

پیامبر اکرم فرمودند : برترین جهاد این است که به خاطر خداوند متعال با نفس و هوای نفسانیت جهاد کنی.

 

ماه رمضان هم فرصتی است برای تمرین بندگی و عبودیت،ماهی که حلال ها را هم برخود حرام میکنیم تا فکرمان سمت حرام نرود...روزه هم سلاحی است برای این جهاد اکبر...اما روزه داری که زبان و گوش و چشم و جوارح خود را حفظ نکند روزه اش به چه کار آید؟؟ 

امام علی (ع) میفرمایند:چه بسا روزه داری که از روزه اش جز گرسنگی و تشنگی بهره ای نمیبرد و چه بسا شب زنده داری که از نمازش جز بی خوابی و سختی سودی نمیبرد.

 

پس روزه فقط خودداری از خوردن و آشامیدن نیست بلکه روزه یعنی بدانی این پرده ای است که خداوند در برابر زبان،گوش،چشم،اندام و شکمت آویخته تا تو را از آتش جهنم بپوشاند؛ 

روزه یعنی نه گفتن به تمام لذت ها و هوس های دنیایی برای رسیدن به لذت عبودیت...تا تمام وجودت پر شود از خدا...

 

اما در این مسیر جهادی که پر است از موانع و وسوسه های شیاطین باید به راه بلدی که این مسیر را با موفقیت و سربلندی به پایان رسانده اقتدا کنیم و امروز بهترین الگو در این مسیر شهدا هستند...

 

شهدایی که عمری مشغول مجاهدت بودند؛جهادی با نفس که تمام وجودشان را خدایی کنند و اجر مجاهدتشان را با توفیق جهاد اصغر و در نهایت شهادت گرفتند...

 

شهدایی که آینه تمام نمای خداوند شدند...

شهیدی که قلبش شده بود حرم خدا و شد مدافع حرم!...و جانش را در راه حرم خدا و عشق فدا کرد...

 

آری ماه رمضان آغاز عملیاتی است برای جهاد اکبر تا با نفس و هوس مبارزه کنیم و قلبمان را حرم خدا ... و ان شاالله سعادت ما در همین جهاد است ...

 

امام علی (ع) : اعلَموا أنَّ الجِهادَ الأکْبَرَ جِهادُ النَّفْسِ، فاشْتَغِلوا بجِهادِ أنْفُسِکُم تَسْعَدوا ؛ بدانید که جهاد اکبر جهاد با نفْس است، پس به جهاد با نفْسهاى خویش پردازید تا نیک بخت شوید.(همان)

 

⭕️عملیات رمضان

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها