امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16091
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 74
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، این دولت‌ها که همواره در نشست‌های مختلف IMO (سازمان جهانی ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، این دولت‌ها که همواره در نشست‌های مختلف IMO (سازمان جهانی دریانوردی) طوری وانمود می‌کنند که برای ایمنی و امنیت دریانوردی و حفظ جان اشخاص شاغل بر روی کشتی‌ها ارزش بالایی قائل بوده و خود را جلودار برداشتن اقدامات لازم در این موارد معرفی می‌کنند خلاف تعهدات بین‌المللی مندرج در ماده یک کنوانسیون ایجاد آیمو و نیز اهداف کنوانسیون‌های سولاس و مارپول، با ممانعت مؤسسات رده‌بندی از ارائه خدمات فنی به کشتی‌های نه تنها ایرانی بلکه خارجی حاضر در آب‌ها و بنادر ایران، دچار دو گانگی و تعارض در ادعای خود شدند.

این یک رسوایی بزرگ و خجالت‌آور برای این دسته از کشورها است که همیشه در اذهان و افکار عمومی جهان دریانوردی باقی خواهد ماند به نحوی که بسیاری از نمایندگان دولت‌های حاضر در اجلاس‌های مختلف به آن اذعان و اعتراف کردند.

بیانیه جمهوری اسلامی ایران که در معرفی سند شماره MSC 92/25/2 ارائه شده به نشست کمیته تهیه و توسط علی اکبر مرزبان، نماینده ثابت سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نماینده دایم ایران نزد IMO قرائت شد، با سکوت مطلق این مدعیان ایمنی و امنیت جهانی همراه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها