امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160939
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 333
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نصیف جاسم الخطابی در بیان جزئیاتی از حمله تروریستی بعد از ظهر سه شنبه در کربلا گفت، فرد انتحاری که قرار بود ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نصیف جاسم الخطابی در بیان جزئیاتی از حمله تروریستی بعد از ظهر سه شنبه در کربلا گفت، فرد انتحاری که قرار بود خودرو بمب گذاری شده را در مرکز شهر کربلا منفجر کند، به دلیل تدابیر سخت امنیتی، نتوانست وارد محدوده مرکزی شهر شود و از همین رو آن را در شهرک کارمندان، در فاصله دوری از حرمین مطهر، منفجر کرد.
وی افزود: بر اثر این حمله تروریستی چهار تن از شهروندان روزه دار به شهادت رسیدند و بیش از 30 تن دیگر زخمی شدند که همگی به مراکز درمانی انتقال یافتند و برخی از آنان پس از درمان سرپایی مرخص شدند.

الخطابی ، این حمله تروریستی داعش را عکس العمل این گروه به شکست های سنگین روزهای اخیر در عملیات فلوجه دانست و گفت: داعش از طولانی شدن عملیات و کندی آن، بخاطر حفاظت از جان غیر نظامیان در فلوجه، از این فرصت سوء استفاده کرده است.
وی با اشاره به اینکه شهرک کارمندان دور از مرکز شهر کربلاست، گفت که به زائران حرمین امام حسین(علیه السلام) و ابوالفضل العباس(علیه السلام) آسیبی نرسیده است و اوضاع در شهر کربلا عادی است.

درهمین حال، گروه تروریستی داعش مسئولیت این عملیات تروریستی را بر عهده گرفت.
گروه تروریستی داعش عصر سه شنبه مسئولیت این حمله را از طریق یکی از سایت های تابعه خود پذیرفته و ادعا کرده که نیروهای الحشدالشعبی را هدف قرار داده است، این درحالی است که شهرک کارمندان ، یک مجموعه مسکونی است.

فواد معصوم رئیس جمهوری عراق این حمله تروریستی را محکوم کرد و از مقام های امنیتی کشور خواست ، تدابیر امنیتی را در مواجهه با حملات احتمالی تروریستی مضاعف کنند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار