امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16096
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سعید مرتضوی در مراسم کلنگ زنی بیمارستان جدید شهید لواسانی در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سعید مرتضوی در مراسم کلنگ زنی بیمارستان جدید شهید لواسانی در جمع خبرنگاران درباره افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: هیئت دولت با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر افزایش 25 درصدی به بازنشستگان و دریافتی حداقل حقوق برای آن‌ها به مبلغ 700 هزار تومان موافقت کرده است.

وی ادامه داد: هیئت امنای تأمین اجتماعی در هفته گذشته افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را تصویب و ابلاغ کرد ولی متاسفانه بند مربوط به حداقلی حقوق بازنشستگان به میزان 700 هزار تومان را ابلاغ نکرده است. بنابراین سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان تغییری داشته است.

مرتضوی با اشاره به اینکه از پنجم تیرماه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران براساس حروف الفبا به حسابشان ریخته می‌شود گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق‌ها نیز با ابلاغ مجدد هیئت امنا مبنی بر تأیید حداقل حقوق به میزان 700 هزار تومان به حسابشان واریز می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: منابع مربوط به افزایش 25 درصدی از پرداخت حداقل حقوق به میزان 700 هزار تومان توسط سازمان تأمین اجتماعی تأمین شده است و در سال جاری این میزان افزایش پرداخت می‌شود و بر اساس مصوبه دولت اقدام خواهیم کرد.

مرتضوی تأکید کرد: هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند مصوبه دولت را مبنی بر اینکه حداقل حقوق بازنشستگان 700 هزار تومان است را لغو کند اما طی مذاکراتی که با آقای عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده است مقرر شد در سه‌شنبه هفته جاری جلسه فوری هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی برای تصویب حداقل حقوق بازنشستگان 700 هزار تومان را تصویب و ابلاغ کند.

وی خاطرنشان کرد: پس از این ابلاغیه مابه‌التفاوت افزایش حقوق 4 ماه اول سال به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران پرداخت خواهد شد.

در ادامه سعید مرتضوی درباره نوسازی بیمارستان تأمین اجتماعی و توریسم درمانی بیان داشت: برای بیمارستان شهید لواسانی 5 میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: این مبلغ از هفته آینده در اختیار مدیریت بیمارستان قرار می‌گیرد تا در جهت توسعه فضای سبز و نوسازی تأسیسات داخلی و محوطه بیمارستان اقدام کند و مبلغ 5 میلیارد تومان علاوه بر هزینه‌های ساخت بیمارستان جدید است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه محیط بیمارستان لواسانی به عنوان یک بیمارستان فوق تخصصی قلب بسیار مستعد است تا در جهت توریست درمانی نیز در این بیمارستان اقدام کنیم و می‌تواند قطب توریست درمانی تهران شود.

مرتضوی با تأکید بر اینکه برای ساخت بیمارستان جدید لواسانی مشکل اعتباری و بودجه‌ای نداریم گفت: در صورتیکه کارفرمایان به درستی اقدام کنند می‌توان بیمارستان جدید شهید لواسانی را در مدت دو سال آماده بهره‌برداری کرد.

وی درباره گسترش بیمارستان‌هایی مانند بیمارستان میلاد در استان‌های مختلف اظهار داشت: باید استان‌های مختلف کشور نیز بیمارستان‌هایی چون میلاد داشته باشند تا بتوانند کادری مجرب، تخصصی و امکانات پیشرفته در درمان استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها