امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160969
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 344
به گزارش پیروان مــوعــود، از این شیوه‌های تشخیص و ردیابی می توان برای شناسایی افراد که می‌تواند منجر به شکنجه آنها نیز شود، مورد استفاده ...

به گزارش پیروان مــوعــود، از این شیوه‌های تشخیص و ردیابی می توان برای شناسایی افراد که می‌تواند منجر به شکنجه آنها نیز شود، مورد استفاده قرار داد.

تایمز افزود: یک نماینده ارشد پارلمانی انگلیس شامگاه گذشته خواستار به تعلیق درآمدن این طرح آموزشی که از سال 2009 میلادی شروع‌شده است، به دلیل وجود نگرانی ها در مورد نقض مسایل حقوق بشر توسط وزارت کشور عربستان سعودی، شد.

این روزنامه نوشت: آموزش‌های داده‌ شده به نیروهای سعودی از سوی کالج پلیس انگلیس درزمینهٔ ردیابی و پزشکی قانونی می توانند مورد سوءاستفاده سعودی ها قرار گیرد.

تایمز افزود: براساس جزییات منتشر شده در مورد مفاد این دوره‌های آموزشی تحت قانون آزادی اطلاعات، یکی از موارد، افزایش مهارت افسران سعودی درزمینهٔ تجزیه‌وتحلیل اطلاعات ذخیره ‌شده در تلفن‌های همراه است که این نگرانی وجود دارد که این آموزش ها می‌تواند منجر به دستگیری و شکنجه فعالان سیاسی و اجتماعی شود.

این روزنامه افزود: در اسناد قرارداد آموزشی یاد شده عنوان‌ شده است که برنامه آموزشی سعودی‌ها یک فرصت تجاری برای کسب درآمد برای کالج پلیس است.

تایمز افزود: 'اندی برنهام' وزیر کشور کابینه در سایه حزب کارگر می‌گوید: 'بعد از این افشاگری‌ها، ما نمی‌توانیم باوجدانی پاک خودمان را کنار بکشیم . وزارت کشور کابینه کامرون بایستی این توافق را به حالت تعلیق درآورد و مانع از مشارکت نیروهای پلیس انگلیس در این ماجرا شود. '

در همین حال روزنامه تایمز به نقل از منابع دولتی نوشت که وزارت کشور و وزارت امور خارجه انگلیس از اجرای توافق آموزشی یاد شده حمایت می‌کنند.

این روزنامه افزود: وزارت خارجه انگلیس گفته است که تنها با تعامل با عربستان سعودی، ما قادر هستیم تغییرات موردنظر را در این کشور صورت دهیم.

پیش‌ از این نیز دولت انگلیس به دلیل مسایل حقوق بشری مجبور به تعلیق توافق آموزشی لندن با ریاض در خصوص آموزش افسران زندان سعودی شده است.

لغو این توافق 5.9 میلیون پوندی در اواخر ماه اکتبر گذشته، سبب بروز یک چالش دیپلماتیک میان عربستان سعودی و انگلیس شد .

منبع: ایرنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها