امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160971
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 232
به گزارش پیروان مــوعــود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسش یکی از اعضای دفتر کمیته یهودیان آمریکا در برلین درباره بزرگترین ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسش یکی از اعضای دفتر کمیته یهودیان آمریکا در برلین درباره بزرگترین فرصت‌ها و چالش ها در روابط این رژیم و اتحادیه اروپا گفت: من فکر می کنم آنها درک می کنند که اسرائیل اساسا بخش غربی خاورمیانه را ایمن نگه می دارد و این موضوع مانع از آن می شود که فاجعه داعش دامنگیر میلیون ها نفر دیگر در منطقه شود. پیامدهای این وضع این خواهد بود که مردم فرار خواهند کرد و  روشن است که به طرف اروپا و آلمان می آیند.

نتانیاهو افزود: من فکر می کنم مهم ترین چالش، تلاش برای مشروعیت زدایی از اسرئیل از یک طرف است. از  طرف دیگر، این آگاهی در برخی محافل (اروپایی) رو به افزایش است که اسرائیل نقش یک مبارز را برای محافظت از اروپا و خاورمیانه ایفاء می کند. موضوع مهم تر این است که تغییرات بیشتر و مثبت تری در نگرش کشورهای عرب در خصوص اسرائیل بوجود آمده است. بسیاری از مقامات و دولت های عربی متوجه شده اند که اسرائیل دشمن آنها نیست بلکه متحدشان در برابر اسلام گرایی ستیزه جویانه از طرف شیعیان تحت رهبری ایران یا سنی های تحت رهبری داعش است.

وی افزود: بنابراین، این مقامات و دولت های عرب اکنون ما را یک متحد می دانند و با اسرائیل همکاری می کنند. در اروپا ، مشکل اتحاد نامقدس و عجیب بین اسلامگرایان و تندروهای افراطی چپ گرا وجود دارد که این برای اروپا و نیز صلح خوب نیست.

جانا اسمیت از دفتر ای جی سی در لس آنجلس درباره مسئله تاثیر فعالیتهای جنبش «بی دی اس» (تحریم و منع سرمایه گذاری در اسرائیل) و تشکیل ائتلاف هایی بر ضد اسرائیل پرسید.

نتانیاهو گفت: «بی دی اس» تهدیدی برای اسرائیل است. در عین حال، بی ادبی دیگری نیز در اینجا وجود دارد. بی دی اس اقداماتش را متوجه کره شمالی، ایران، سوریه، حزب الله و حماس نکرده و اقداماتش در قبال اسرائیل است. در حالی که بی دی اس نتوانسته است هیچ خسارت اقتصادی برای اسرائیل بوجود  بیاورد، باید  با آن مبارزه شود. افرادی که نگران مسائل حقوق بشر هستند باید با بی دی اس مقابله کنند.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها