امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16099
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، با توجه به شروع سفرهای تابستانی از رانندگان درخواست می‌شود بی‌‌گدار به جاده‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، با توجه به شروع سفرهای تابستانی از رانندگان درخواست می‌شود بی‌‌گدار به جاده‌ها نزنند.

با توجه به این‌که مسافرت‌ها بسیار لذت بخش است اما برای برخی از افراد خاطرات تلخی را به جا می‌گذارند که هیچ‌گاه از یاد و خاطره آن‌ها فراموش نمی‌شود. آنچه در این میان از اهمیت بسیاری برخوردار است توجه کردن به توصیه‌ها و نسخه‌هایی است که رعایت آن‌ها برای داشتن یک سفر خاطره‌انگیز و لذت‌بخش ضروری است.

طول مسیر سفر مسلماً بخش قابل توجهی از سفر است، بر این اساس باید سعی شود در طول سفر در  ایستگاه‌ها و جاهای مناسب توقف شود.

سفر بی‌خطر می‌تواند الگوی خوبی برای ما و جامعه باشد تا با الگو قرار دادن آن بتوانیم از سفرهای خود لذت بیشتری ببریم.

نعمت امنیت در جاده‌ها نعمت مهمی است که همه می‌توانند شب و روز در این جاده‌ها رفت و آمد کنند و هیچ خطری آن‌ها را تهدید نکند.

حال در جامعه ما با توجه به وجود امنیت در راه‌های کشور تنها خطری که افراد را تهدید می‌کند، عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی است و در صورتی که ملزم باشید این قوانین را رعایت کنید، جاده‌های کشور برای مسافرت در شب و روز از امنیت لازم برخوردار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام در این باره گفت: قبل از عزیمت به سفر حتماً برنامه‌ریزی داشته باشید.

حسن سماواتی اظهار داشت: نام شهرهایی که در مسیر سفر شما قرار دارند و همچنین نام جاده‌های فرعی و اصلی را روی نقشه و شماره تلفن‌های ضروری که در موقع لزوم نیاز به تماس با آن‌ها دارید را بررسی و یادداشت کنید.

وی ادامه داد: قبل از رانندگی اطراف خود را خوب نگاه کنید اجسامی را که ممکن است باعث حواس پرتی شما شود در جای مناسب بگذارید، اطمینان حاصل کنید که اجسام کروی مانند توپ در کف خودرو و زیر پا نباشد چون علاوه بر حواس پرتی با رفتن زیر پدال‌ها به‌وی‍ژه پدال ترمز مانع عملکرد صحیح ترمز می‌شوند.

جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام توصیه کرد: قبل از شروع سفر با خودروی شخصی، خودرو را حتماً قبل از حرکت از نظر فنی بررسی کنید.

وی افزود: میزان باد لاستیک‌های خودرو اهمیت بسیاری دارد چراکه چرخی که بادش تنظیم باشد بهترین و مناسب ترین چسبندگی را با سطح جاده خواهد داشت و دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. هر چرخ به ازای 10 درصد باد ناکافی، 10 درصد از عمر مفیدش را از دست می‌دهد و در تعادل وسیله نقلیه تأثیرگذار است.

سماواتی گفت: بارهای داخل صندوق عقب و روی باربند را کاملاً محکم کرده و از حمل بارهای سنگین و حجیم خارج از ظرفیت و حدود ابعاد خودرو بپرهیزید.

جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام افزود: جعبه کمک‌های اولیه،کپسول آتش نشانی و تجهیزات ایمنی ترافیک (چراغ قوه ،مثلث احتیاط) را همیشه به همراه داشته باشید .

وی گفت: از حمل بارهای خطرناک نظیر کپسول گاز، بنزین، نفت، مواد شیمیایی قابل احتراق و ... خودداری کنید.
انتهای پیام/2246/40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها