امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16100
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، عامر نیک‌پور صبح امروز در جمع مردم این شهرستان در جشن حماسه حضور اظهار داشت: آمل شهری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، عامر نیک‌پور صبح امروز در جمع مردم این شهرستان در جشن حماسه حضور اظهار داشت: آمل شهری کهن، قدیمی، تاریخی و بزرگ است که قدمت دیرینه آن در مباحث تاریخی شهره خاص و عام است.

وی افزود: مردم این شهرستان در هر دوره‌ای از تاریخ حماسه‌ساز بوده که حماسه ششم بهمن سال 60 نمونه بارز آن است و در انتخابات 24 خرداد مشارکت 94 درصدی آنها از دیگر نمونه آن است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران یکی از ویژگی‌های مهم این شهر را گسترش کالبد ویژه آن دانست و یادآور شد: در سال‌های گذشته 331 هکتار وسعت این شهر بوده ولی هم‌اکنون این عدد به رقم قالب ملاحظه‌ای تبدیل شده است.

نیک‌پور با بیان اینکه با مطالعات آماری که داشتیم سالانه 49 هکتار به گستردگی جغرافیایی این شهر افزوده می‌شود، گفت: در اختیار داشتن جلگه، کوه، مناطق ییلاقی و کوهستان به همراه شالیزارهای سبز بر زیبایی این شهرستان نیز بیش از گذشته افزوده است.

عضو انجمن گردشگری و مدیریت بحران ایران در این شهر یک‌هزار و 400 هکتار ساخت و ساز اضافی وجود دارد، تصریح کرد: تردد 25 هزار خودرو به صورت روزانه در این شهرستان نیز تاثیر زیادی در آلودگی هوا دارد.

نیک‌پور درآمد شهرداری آمل را 69 میلیارد تومان دانست و گفت: عدم نظارت کافی در ساخت و ساز بی‌رویه نیز دیگر مشکل این شهر است که در مدت 15 سال مجموع مجوز ساخت غیرقانونی زیر بنا بیش از 2 میلیون مترمربع بوده است که با توجه به زیربنا به خانوار در این شهر که حدود 95 متر مربع است می‌توانستیم 25 هزار واحد مسکونی بسازیم و 93 هزار آملی را در آن ساکن کنیم.

وی با اشاره به وجود بافت فرسوده زیاد در این شهر یادآور شد: در این شهرستان فضای قابل ملاحظه‌ای بافت فرسوده وجود دارد که 60 هزار نفر در آن ساکن هستند در حالی که می‌توان افراد بسیار زیادی را با مدیریت و ساخت جدید در آن جای داد.

عضو انجمن جغرافیا و جامعه شهرسازان ایران در پایان گفت: در نظرسنجی‌ها نشان داده شده که بی‌اعتمادترین ادارات در شهرها ثبت اسناد و املاک و شهرداری هستند که مردم نیز روی خوشی به آنها نشان نمی‌دهند که شورا با اعتمادسازی فضا رابه گونه‌ای دیگر رقم بزند.

انتهای پیام/86012/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها