امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161011
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 384
به گزارش پیروان مــوعــود، سعید اوحدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان پیرامون تشرف زائران ایرانی به حج سال ۹۵، اظهار داشت: عربستانی‌ها حاضر ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سعید اوحدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان پیرامون تشرف زائران ایرانی به حج سال ۹۵، اظهار داشت: عربستانی‌ها حاضر نبودند راهی برای تأمین امنیت حجاج ایرانی ارائه دهند، با رویکرد تحکمی با ما برخورد می‌کردند.

وی با بیان اینکه عربستان از ابتدا اراده‌ای برای پذیرش زائر ما نداشت و می‌خواست با فضای تبلیغاتی ایران را مقصر جلوه دهد، تصریح کرد: عربستان از ترس مطالبه اجساد زائران حادثه منا توسط سایر کشورها نمی‌خواست فضایی ایجاد شود که زائران ایرانی با سایر زائران کشورها روبرو شوند چراکه تنها ایران توانست در حادثه منا شهدای خود را به کشور برگرداند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تنها کشوری که طی ۳۵ سال گذشته حج با عزت انجام داده کشور ایران بوده است، گفت: تفکر صعودی‌ها متأسفانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران به دلیل روحیه ارزشی و انقلابی زائر ایرانی، رفتارهای خلاف ادب میزبانی است.

اوحدی با بیان اینکه در طول ۳۵ سال گذشته دستگیری‌هایی در ورود به اماکن متبرکه وبیت‌الله‌الحرام داشتیم، افزود: سال گذشته ۴۰ نفر زئراین ایرنی در بقیع و سایر اماکن به بهانه‌های مختلف را دستگیر کردند که بعد هم می‌گفتند، سوء تفاهم شده است.

بیش از ۷۰درصد مردم عربستان تفکر داعش دارند
وی با بیان اینکه تفکر افراط ‌گرایانه در عربستان واقعیت است و بیش از هفتاد درصد مردم این کشور تفکر داعش را دارند، تصریح کرد: این تفکر مانع حضور زائران ما نباید شود و خداوند واجب شرعی برای همه مردم از همه جای دنیا دارد که به دیدار زیارت خانه خدا بروند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تأکید براینکه عربستان و تفکر عربستان باید عوض شود، یادآورشد: در طول تاریخ، حج انجام شده و این تفکر افراطی و وهابی وجود داشته است.

امروز عربستان در جوامع‌ بین‌المللی بدهکار است نه جمهوری اسلامی ایران
اوحدی با بیان اینکه عربستان به شدت از این اتفاق ناراحت است که زائر ایرانی در حج امسال حضور ندارد؛ افزود: امروز عربستان در جوامع‌ بین‌المللی بدهکار است نه جمهوری اسلامی ایران.

وی با طرح این سوال مبنی براینکه که چرا تا به امروز دولت عربستان اجازه نداده است تا ما وکیل در دادگاه عربستان در مقابل فاجعه منا بگیریم، گفت: با ۱۵ وکیل عربستانی تماس داشتیم تا در دفاع از اتفاق خیانت و پلیس عربستانی در فرودگاه از دو جوان ایرانی دفاع کنند اما این وکلا می‌ترسند و عربستان این‌گونه در خفقان است.

انصراف ۱۸ هزار زائر ایرانی در حج امسال
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه از ۲۵ هزار زائر حدود ۱۸ هزار زائر انصراف داده‌اند، تصریح کرد: در نظرسنجی که در کشور انجام شد، بیش از ۸۰ درصد از مردم گفتند در این شرایط عدم تأمین امنیت، حاضر نیستیم به عربستان سفر کنیم.

اوحدی افزود: علمای اهل سنت و علمای تشیع اعلام کردند که امسال استطاعت از گردن حاجی ما برداشته شد.

وی گفت: امسال حجی انجام نمی‌شود و این تصمیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان جهان در خصوص این تفکر انحرافی عربستانی‌ها کوتاه نمی‌آیند و عربستان باید در مقابل تکریم زائر خانه خدا تغییر رفتار دهد.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: عربستان به بهانه مناسک حج، تسویه‌ حساب سیاسی با مسلمانان جهان می‌کند و در نهایت بازنده خواهد شد.

اوحدی خاطرنشان کرد: عربستان هیچ امکان دفاعی از عملکرد خود ندارد و مجبور به تغییر رفتا خود در سال های آینده است.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها