امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161013
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 383
به گزارش پیروان مــوعــود، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی طرحی را معرفی کرده که خواستار جلوگیری از اعطای کنترل «سامانه نام ...

به گزارش پیروان مــوعــود، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی طرحی را معرفی کرده که خواستار جلوگیری از اعطای کنترل «سامانه نام دامنه» یا «ساناد» (به انگلیسی DNS) به ایران، بدون مجوز قبلی کنگره است.

به نوشته واشنگتن‌تایمز، «اداره ملی مخابرات و اطلاعات»، یکی از نهادهای زیرمجموعه وزارت بازرگانی آمریکا در حال حاضر مسئولیت نظارت بر کنترل «ساناد» را دارد. این سامانه، یک سیستم سلسله‌مراتبی نامگذاری برای رایانه‌ها است که به جای نشانی «آی‌پی» می‌توان از ان برای ورود به وبگاه استفاده کرد.

محافل کارشناسی در آمریکا در ماه‌های گذشته گفته‌اند انتظار دارند «اداره ملی مخابرات و اطلاعات» نقش نظارتی خود را به یک نهاد ائتلافی جهانی واگذار کند. قانونگذاران آمریکایی بر همین اساس به تب و تاب افتاده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که دولت آمریکا، مگر با اجازه کنگره چنین اقدامی محقق نمی‌شود.

طرح آقای «کروز» با عنوان «محافظت از قانون آزادی اینترنت»، دولت اوباما را از واگذار کردن مدیریت سامانه نام دامنه به سازمانی جهانی متشکل از ۱۶۰ دولت منع می‌کند. این موضوع را دفتر تدکروز روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده است.

منبع: فارس

 

آخرین اخبار
پربازدید ها