امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16102
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام دکتر حمید شهریاری رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه صبح امروز در نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام دکتر حمید شهریاری رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه صبح امروز در نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: مرکز آمار در سال 1388 درون قوه قضائیه راه‌اندازی شد.

وی گفت: این مرکز در سال 1390 به سطح معاونت قوه قضاییه ارتقاء درجه پیدا کرد و امروز متصدی اجرای طرح بزرگ عدالت الکترونیک است.

وی افزود: ما با استفاده از حداکثر ابزار نوین و فن‌آوری‌های روز دنیا تلاش داریم تا فرآیندهای داخلی خود را در مرحله اول الکترونیکی کرده و در مرحله دوم خدمات قضایی مورد نیاز مردم را به صورت الکترونیکی به آنها ارائه کنیم.

حجت‌الاسلام شهریاری تصریح کرد: در ذیل پروژه بزرگ عدالت الکترونیک، 50 زیرشاخه دیده شده که در غالب طرح جامع ملی عدالت الکترونیک محقق می‌شود و دیگر این موضوع یک شعار نبوده و به یک تحول تبدیل شد.

معاون آمار و انفورماتیک قوه قضائیه به اقدامات و فعالیتهای این مرکز در سال 91 اشاره کرد و گفت: پروژه سامانه مدیریت پرونده قضایی که به اختصار به نام (سمپ) شناخته می‌شود در سال گذشته توسعه یافت.

وی تصریح کرد: نسخه 3.5 این سامانه بر روی سایت عدل ایران بارگذاری شده و بخش‌هایی از دستگاه قضایی به آن متصل شد که امیدواریم سازمان زندانها نیز به زودی به این سامانه متصل شود.

شهریاری با اشاره به اینکه در سال 91 حدود 5 میلیون و 918 هزار پرونده به واحدهای مختلف قضایی وارد شده است، گفت: از این تعداد 5 میلیون و 874 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی افزود: در سال 91 به نرخ 99.3 درصد رسیدگی به پرونده‌های قضایی رسیدیم که از این تعداد 2 میلیون و 127 هزار پرونده حقوقی، 3 میلیون و 481 هزار پرونده در دادسراهای عمومی و مابقی در دادگاه‌های کیفری و انقلاب بوده است.

معاون آمار و انفورماتیک قوه قضاییه گفت: متوسط زمان رسیدگی امروز در شعب دادیاری 44 روز، بازپرسی 62 روز، دادگاه حقوقی 114 روز، دادگاه کیفری 80 روز، دادگاه تجدید نظر 93 روز، دادگاه کیفری استان 225 روز و اجرای احکام کیفری 222 روز است.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها