امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161030
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 246
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «یوری چایکا» امروز (پنجشنبه) در نشست دوما اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون در سه شهر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «یوری چایکا» امروز (پنجشنبه) در نشست دوما اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون در سه شهر بزرگ مسکو، یکاترینبورگ و کراسنویارسک از وقوع چندین عملیات تروریستی در مراکز تجمع مردم جلوگیری شده است.
شمار جنایات تروریستی در روسیه از 33 واقعه در 2014 به هشت رویداد در سال 2015 کاهش یافته که نشان می دهد 76 درصد کمتر شده است.
وی در باره فعالیت های افراط گرایانه در روسیه نیز گفت: یک هزار مورد تخلف از قانون اتحادیه های مذهبی و مقابله با تروریسم کشف و آشکار شده است و طرفداران جریان های تندرو تحصیل کرده در مراکز خارجی سعی دارند، دینداران را جذب کنند. 
وی انجام این فعالیت ها را بیشتر در جمهوری های خودمختار باشقیرستان، داغستان، اوستیای شمالی — آلانیا و تاتارستان اعلام کرد.وی در پایان گفت که مقابله با افراط گرایی و تروریسم از اولویت های ارگان های حافظ قانون در روسیه است.
الکساندر بورتنیکوف رییس سازمان امنیت فدرال روسیه 30پیش از این اعلام کرده بود که ماموران امنیتی این کشور موفق به کشف و خنثی کردن انجام یک رشته عملیات تروریستی شده اند که قرار بود مشابه رویدادهای سال گذشته پاریس پایتخت فرانسه در شهرهای بزرگ روسیه اجرا شود.اردیبهشت ماه سال جاری پس از بازداشت اعضای دو گروه از متهمان عضویت در گروه تروریستی داعش در مسکو از جمله چند شهروند تاجیکستان، اعلام شد، بازداشت شدگان برای اجرای عملیات تروریستی از جمله شلیک به مردم در راهپیمایی جشن پیروزی بر آلمان نازی به پایتخت روسیه سفر کرده بودند.بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، تروریست های بازداشت شده که می خواستند با پوشیدن لباس های نظامی عملیات تروریستی با عنوان «عروسی سرخ» را اجرا کنند، تحت فرماندهی یک عضو ارشد داعش مستقر در سوریه سازماندهی و اعزام شده بودند.
روسیه از مهر ماه سال گذشته همزمان با آغاز عملیات سرکوب تروریست ها در سوریه با همکاری ارتش این کشور، هدف تهدیدهای گسترده تروریستی قرار گرفته است که افزایش تدابیر امنیتی در این کشور را به دنبال داشته است.
انجام عملیات تروریستی بزرگ در پایتخت کشورهای اروپایی به دلیل ایجاد ترس در افکار عمومی و جنگ روانی همیشه مورد توجه گروه های تروریستی تکفیری قرار دارد که با حمایت گروه کشورهای غربی عربی ضد سوری بویژه آمریکا و عربستان با هدف براندازی حکومت سوریه سازماندهی، تسلیح و تقویت شدند.
پاریس تاکنون چندین بار شاهد این اقدام ها بوده است و آبان ماه سال گذشته نیز وقوع چند عملیات تروریستی همزمان در نقاط مختلف پاریس از جمله انفجار نزدیک «ورزشگاه استاد دو فرانس» هنگام برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم های فرانسه و آلمان، حمله به یک رستوران شلوغ، تیراندازی به شرکت‌کنندگان در کنسرت موسیقی و گروگانگیری 100 نفر، جان 150 نفر را گرفت.
سوم فروردین ماه سال جاری نیز سه انفجار تروریستی در فرودگاه بین المللی شهر بروکسل پایتخت بلژیک و یک ایستگاه مترو جان 34 نفر را گرفت و ۱۳۶ نفر زخمی کرد که داعش مسئولیت این حمله ها را برعهده گرفت.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها