امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161045
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 301
سخنران مسجد مقدس جمکران با بیان این‌که ماه رمضان فرصت مناسبی برای رسیدن به درجات بالای عرفانی است، از روزه داران و عموم مردم خواست تا در این ماه پر برکت برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) دعا کنند.

به گزارش پیروان موعود٬حجت الاسلام والمسلمین سید علی مهدوی نیا در سخنرانی پیش از قرائت دعای توسل در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: باید به گونه ای از ماه مبارک رمضان استفاده کنیم که گویی این ماه  آخرین ماه رمضان عمر ما است.

کارشناس مسائل مذهبی ابراز کرد: باید توجه داشته باشیم که به راحتی از این روزهای پر برکت نگذریم؛ روزه داری را فقط نخوردن غذا و افطاری و سحری ندانیم؛ دعاهای بسیار زیبا و پر معنی در این ماه وارد شده که انسان باید از این ادعیه حداکثر استفاده را ببرد.

وی ادامه داد: اگر مسلمانی می خواهد به درجات بلند عرفانی برسد راهش این است که در خانه خدا اشک بریزد و ناله کند؛ این ایام فرصت بسیار خوبی است که از نیمه شب استفاده کنیم و درگاه احدیت التماس کنیم که این التماس باعث مستجاب شدن دعا می شود.

سخنران و مبلغ حوزوی بیان داشت: امام صادق(علیه السلام) حدیثی با این مضمون دارد که سه چشم در آخرت گریان نخواهد بود که چشم اول، چشمی است که به نامحرم نگاه نکند، چشم دوم چشمی است که در دل شب در حال بندگی خدا بیدار باشد و چشم سوم چشمی است که در دل شب از خوف خدا اشک بریزد.

حجت الاسلام مهدوی نیا گفت: ایام ماه مبارک رمضان فرصت بی نظیری را برای اقامه نماز شب فراهم کرده است؛ انسانی که در نیمه شب سر به سجده می گذارد و گریه و استغاثه می کند، یقین کند که خداوند متعال استغفار و استغاثه او را پذیرفته است.

وی از روزه داران و عموم مردم خواست تا در این ماه پر برکت با ذکر «یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه» برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) دعا کنند و اظهار داشت: ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) در هنگام سحر و افطار در رأس همه دعاها باشد تا هر چه زودتر شاهد ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باشیم.

منبع: روابط عمومی مسجد مقدس جمکران

آخرین اخبار
پربازدید ها