امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161072
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۹
تعداد بازدید: 317
به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه تایمز چاپ انگلیس در سرمقاله امروز خود نوشت: گروه داعش بعد از گذشت دو سال از اعلام خلافت ابوبکر البغدادی سرکرده ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه تایمز چاپ انگلیس در سرمقاله امروز خود نوشت: گروه داعش بعد از گذشت دو سال از اعلام خلافت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، نیمی از اراضی تحت کنترل خود درعراقو یک چهارم مناطق تحت کنترل خود در سوریه را از دست داده است.

این روزنامه افزود: بعد از گذشت یکسال از کنترل گروه تروریستی داعش بر شهر ساحلی سرت لیبی، نیروهای طرفدار حکومت وفاق ملی مورد حمایت سازمان ملل در آستانه بازپس گیری این شهر قرار دارند.

روزنامه تایمز نوشت: گروه داعش در چهار جبهه می جنگند و باید در گفتن قاطع اینکه جنگ را باخته است، محتاط بود.

این روزنامه درباره شهر فلوجه عراق نیز که از دوسال پیش در کنترل داعش است و نیروهای عراقی هم اکنون عملیات آزادسازی آن را آغاز کرده اند، تصریح کرد: بازپس گیری فلوجه عامل کمک کننده به بازپس گیری شهر موصل در شمال عراق است که در دست داعش است.

این روزنامه احتمال بازپس گیری شهر موصل را در سال آینده دانست زیرا به عقیده این روزنامه، ارتش عراق ضعیف و نیازمند حمایت اطلاعاتی و حملات هوایی و سلاح وچه بسا نیروهای ویژه ائتلاف تحت رهبری آمریکا است.

این درحالی است که مسئولان عراقی بر توانمندی نیروهای این کشور برای مقابله با تروریست‌ها و عدم نیاز به هرگونه نیروی زمینی خارجی در کشورشان تاکید کرده‌اند.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار
پربازدید ها