امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161164
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۳۹
تعداد بازدید: 442
به گزارش پیروان مــوعــود، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد، وزیر دفاع و پسر پادشاه عربستان است که  قدرتمندترین فرد خاندان حاکم سعودی در حال حاضر ...

به گزارش پیروان مــوعــود، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد، وزیر دفاع و پسر پادشاه عربستان است که  قدرتمندترین فرد خاندان حاکم سعودی در حال حاضر است. سفر او به آمریکا چند روز به طول خواهد انجامید.

آنگونه که مسئولان ریاض اعلام کرده‌اند، وی در این "سفر مهم" ابتدا به واشنگتن می‌رود و در آنجا با تعدادی از مسئولان برجسته دولت آمریکا به بررسی "مسائل استراتژیک و مهم برای دو طرف" خواهد پرداخت.

برخی محافل آمریکایی نیز اعلام کرده‌اند که بن سلمان احتمالا در این سفر با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیدار و درباره مسائل منطقه به ویژه یمن، سوریه، عراق، لیبی و امنیت منطقه خلیج فارس گفت‌وگو خواهد کرد. همچنین در این دیدار درباره ائتلاف نظامی به رهبری عربستان با عضویت 40 کشور و نیز جنگ علیه داعش و القاعده گفت‌وگو خواهدکرد.

گفته می‌شود محافل اقتصادی آمریکا به دنبال فرصت‌هایی برای آشنایی بیشتر با "طرح تحول عربستان" هستند که چندی پیش از سوی بن سلمان معرفی شد. احتمالا این موضوع محور جدی رایزنی‌های جانشین ولیعهد عربستان در واشنگن و نیویورک با سرمایه گذاران آمریکایی خواهد بود.

بن سلمان در سفر به نیویورک قرار است با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و برخی از روسای اجرایی شرکت‌های بزرگی نیز دیدار کند که می‌توانند در بلندپروازی‌های عربستان در مورد اقتصاد غیر نفتی به این کشور کمک کنند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز اعلام کرد، دیدارهای محمد بن سلمان در واشنگتن شامل دیدار با تعدادی از مسئولان کاخ سفید، وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ونیز روسای شرکت‌های بزرگ خواهد بود.

این شبکه خبری با استناد به اظهارات برخی منابع اعلام کرد که سفر جانشین ولیعهد عربستان به عنوان سفری سیاسی و اقتصادی از پیش برنامه ریزی شده است و احتمالا بن سلمان با توجه به روابط و امکانات خوبی که در اختیار دارد در جذب سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در این سفر جهت اجرای طرح تحول اقتصادی عربستان موفق عمل کند.

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها