امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161198
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۵۰
تعداد بازدید: 774
بر اساس تعریف پلیس بین الملل درسال 2007 بیوتروریسم عبارت است از منتشر کردن عوامل بیولوژیکی یا سمی با هدف کشتن یا آسیب رساندن به انسان‏‌ها، حیوانات و گیاهان با قصد و نیت قبلی و به منظور وحشت‌آفرینی، تهدید و وادار ساختن یک دولت یا گروهی از مردم به انجام عملی یا برآورده کردن خواسته‏ای سیاسی یا اجتماعی.

به گزارش پیروان مــوعــود٬بر اساس گزارشی که وزارت اطلاعات آن را منتشر کرده است، شاید بتوان به جرأت گفت که سلاح‏‌های هسته‌یی دیگر یک خطر بالفعل نیستند و تنها یک قدرت بازدارنده بالقوه محسوب می‌شوند. کشورهای صاحب این سلاح‏‌های هرگز نخواهند توانست به راحتی از آن‏‌ها بر علیه دشمنان خود استفاده نمایند؛ زیرا تبعات بکارگیری چنین سلاح‏‌هایی آن‏‌چنان گسترده است که قسمت بزرگی از جهان را در بر خواهد گرفت.

 

اشعه‌های رادیواکتیو، گردوغبار اتمی، طوفان اتمی و اشعه‌های یونیزان در قالب مرزهای جغرافیایی نخواهند گنجید و حوزه وسیعی را آلوده خواهند کرد. طبعاً در این موقع کشور بکار برنده این سلاح‌ها باید پاسخ‏گوی کشورهای همسایه نیز باشد. مثلاً اگر هند علیه پاکستان از بمب اتم استفاده نماید، بسته به محل انفجار اتمی، باید پاسخ‏گوی بخش وسیعی از خاورمیانه نیز باشد؛ لذا شاید همین ملاحظه بود که باعث شد در جنگ جهانی دوم ژاپن برای امتحان بمب‏‌های اتمی امریکا انتخاب شود. کشور دور دست در دریا که همسایه‌ای نزدیک هم ندارد. در حالی‏‌که به نظر می‌رسد اگر بنا بود جنگ را به نوعی خاتمه دهند، می‌بایست این بمب‏‌ها بر سر برلین تخلیه می‌شد که مبداء جنگ بود.

 

از سوی دیگر سلاح‏‌های شیمیایی نیز چندان گزینه مناسبی برای فعالیت‏‌های تروریستی نیستند. مشکلات حمل نگهداری و بکارگیری، نیمه عمر کوتاه، خطر نشت، تأثیر محدود و قابلیت ردیابی عامل ترور کننده باعث شده چندان مورد اقبال نباشد؛ اگرچه در میدان جنگ گزینه موفقی نشان داده است ولی از آن‏‌جا که از سال 1935 کنوانسیون ممنوعیت بکارگیری آن‏‌ها در ژنو به امضای اکثر کشورهای جهان رسیده کشورهای متخاصم با احتیاط زیادی اقدام به بکارگیری آن می‌کنند، که البته آن نیز به اشاره ابرقدرت‏‌ها خواهد بود ولی باز هم از سوی افکار عمومی جهان تحت فشار شدید قرار خواهد گرفت.

 

از این رو سلاح‏‌های میکروبی، چه در عرصه جنگی و چه در عرصه تروریستی، وسیله‌ای بسیار مطلوب برای دشمنان شده است. توان تولید بالا، نگهداری راحت، قابلیت انتشار، قابلیت مصون‌سازی نیروی خودی، قابلیت تکثیر برای عوامل میکروبی زنده، دشواری بسیار در ردیابی فرد یا افراد متخاصم، گستردگی عمل‏کرد از انسان تا دام و محصولات کشاورزی و بسیار محسنات دیگر، موجب شده تشکل‏های تروریستی به این فن‏آوری جدید بشدت کشش یابند بدون آن‏که بتوان گناهی را متوجه آن‏‌ها نمود.

بیوتروریسم چیست؟

 

بر اساس تعریف پلیس بین الملل درسال 2007 بیوتروریسم عبارت است از منتشر کردن عوامل بیولوژیکی یا سمی با هدف کشتن یا آسیب رساندن به انسان‏‌ها، حیوانات و گیاهان با قصد و نیت قبلی و به منظور وحشت‌آفرینی، تهدید و وادار ساختن یک دولت یا گروهی از مردم به انجام عملی یا برآورده کردن خواسته‏ای سیاسی یا اجتماعی.

 

حمله بیوتروریستی چیست؟

 

عبارت است از پخش کردن ویروس، باکتری، میکروب یا دیگر عوامل بیماریزا و سمی که موجب بروز بیماری و مرگ در میان انسان‏‌ها، حیوانات و گیاهان می‏‌شود.

 

کشف و شناسایی یک حمله بیولوژیکی سخت و دشوار به شمار می‏‌آید. تاثیرات یک حمله بیولوئژیکی به چهار دسته تقسیم می‏‌شوند.

-1 فیزیکی:بروز بیماری 2 - روانی:بروز ترس و وحشت ، 3- اقتصادی:محدودیت سفر و جابه‏جایی، متوقف شدن فعالیت‏‌های اقتصادی و کسب و کار4- زیست محیطی:آسیب دیدن انسان‏‌ها، حیوانات، گیاهان، آلوده شدن منابع طبیعی مثل منابع آب

مرکز بیولوژیك اسرائیل طراح ترورهای بیولوژیك

رژیم صهیونیستی انواع سلاح‌های بیولوژیك غیرمتعارف را تولید و مورد آزمایش قرار می‌دهد و از آنها برای ترورهای آرام از جمله ترور رهبران مقاومت استفاده می‌كند.

گفته می‌شود این مرکز كه یكی از سری‌‌ترین مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی است، در شهر 'ریشون لیژن' در جنوب شرق تل‌آویو، تحت تدابیر امنیتی و نظامی شدید قرار دارد.

برخی گزارش‌ها حكایت از آن دارد كه 'دیوید بن گورین' نخست‌وزیر اول رژیم صهیونیستی بنا بر پیشنهاد شماری از دانشمندان یهود طی سال‌های 1948 تا 1963 دستور تاسیس این مرکز بیولوژیكی را داد و تنها فردی بود كه از ریز و درشت آن خبر داشت، تا آنجا كه كاركنان بدون اطلاع بن گورین اجازه دستیابی به اطلاعات را به احدی نمی‌دادند.

از دهه پنجاه تاكنون دانشمندان بسیاری عهده‌دار ریاست این مرکز شده‌اند كه 'آویگدور شفرمن' رییس كنونی مرکز برجسته‌ترین روسای آن است كه بیشترین تاثیر را بر روی فعالیت آن داشته و به شكلی گسترده و ناگسستنی با نخست‌وزیران، وزرای جنگ و رهبران سرویس‌های اطلاعاتی ارتباط دارد. وی شخصیت قاطعی دارد كه در اخراج دانشمندان بنابر مشكلات انضباطی تردید نمی‌كند.

واحد 'كیدون' كه در عبری به معنای 'سرنیزه' است نیز از جمله واحدهای رسمی ترور در موساد است. گروه‌های عملیاتی كیدون معمولا، 12 نفرند و 'قیساریا' نامیده می‌شوند.

'تزیپی لیونی'، وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب 'كادیما' از فرماندهان سابق این واحد محسوب می‌شود. درباره او گفته می‌شود كه جزو واحدی بود كه در سال 1983 عملیات مسموم و ترور كردن یكی از دانشمندان هسته‌ای عراق را در پاریس بر عهده داشت.

 

 

نخبگان فرهنگی٬مذهبی و سیاسی در معرض خطر!

برای اولین بار پس از 10 سال، امام خامنه ای امسال رسما از مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی رئیس فقید پژوهشکده رویان با عنوان " شهید " نام بردند٬پس از آن شایعاتی مبنی بر ترور بیولوژیک فیلم ساز انقلابی فرج الله سلحشور و این روز ها شایعه ای در خصوص ترور نادرطالب زاده از چهره های معروف انقلابی و رسانه ای در کشور که به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و امروز توسط نادر طالب زاده تایید شد.

این موارد باید زنگ خطری باشد برای مسئولین مربوط تا تدابیر برای حفاظت از چهره های تاثیرگذار در کشور٬افـرادی همچون استاد علی اکـبر رائفی پور٬حسن عباسی٬حجت الاسلام پناهیان و.... که نقش بزرگی در روشنگری جوانان ایفا و از محبوبیت بسیاری در بین جوانان و اقشار مختلف جامعه برخوردار هستند بیاندیشند.

 

بی شک این چهره ها هدف سرویس های جاسوسی هستند بـنابراین نهاد های امنیتی کشور با وجود این تجربه ها تلخ در خصوص حذف چهره های شاخص قبل از وقوع مجدد اتفاقات تلخ وظیفه حفاظت و امنیت این اساتید و همچنین نخبگان فرهنگی مذهبی را در کشور برعهده دارند...

 

آخرین اخبار
پربازدید ها