امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16121
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه امروز از دوحه عازم اردن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه امروز از دوحه عازم اردن شد تا با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار کند و مسئله بحران سوریه را بررسی کند.

رئیس جمهور فرانسه روز گذشته در نشست دوستان سوریه در قطر شرکت کرده بود.

منابع نزدیک به رئیس جمهور فرانسه گزارش دادند که اولاند در قطر تأکید کرده که راهکار سیاسی بدون فشار نظامی بر حکومت سوریه کارآمد نخواهد بود.

این منابع به نقل از اولاند افزودند که اسد تا زمانی که احساس قدرت می‌کند گفت‌وگو نخواهد کرد و معارضان نیز تا زمانی که اسد را در مقایسه با خود بسیار قوی می‌بینند به پای میز مذاکره نخواهند آمد.

از سوی دیگر رئیس جمهور فرانسه در این سفر تلاش کرد روابط پاریس و دوحه را گسترش دهد و یک دیپلمات نزدیک به او  گفت: قطر ممکن است دوست سارکوزی باشد اما دوست ویژه فرانسه نیز هست و روابط استوار این دو کشور ادامه خواهد یافت.

روز گذشته نشست دوستان سوریه در دوحه با حضور 11 کشور عضو این مجموعه به پایان رسید؛ دوستان سوریه تصمیم گرفتند که معارضان حکومت سوریه را از طریق شورای نظامی ارتش آزاد تسلیح کنند.

فرانسه از جمله کشورهایی بود که از طرح لغو تحریم ارسال سلاح اتحادیه اروپا به معارضان سوری حمایت کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها