امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 26
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16123
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه «مورنینگ پست» جنوب چین گزارش کرد که «ادوارد اسنودن» مأمور 29 ساله سابق سیا و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA)، ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه «مورنینگ پست» جنوب چین گزارش کرد که «ادوارد اسنودن» مأمور 29 ساله سابق سیا و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA)، با پرواز «اروفلوت» از «هنگ‌کنگ» عازم «مسکو» شد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دولت آمریکا رسماً‌ از هنک‌کنگ درخواست کرد که هرچه سریعتر اسنودن را به آمریکا استرداد کند.

روز گذشته اخباری منتشر شد که در آن آمریکا رسماً با تنظیم شکایت‌نامه‌ای علیه اسنودن، او را به «جاسوسی» و «اعلام کردن فعالیت محرمانه آمریکا در زمینه شنود از شهروندان» متهم کرد. «تام دانیلون»، مشاور امنیت ملی آمریکا، به شبکه تلویزیونی «سی بی اس» اعلام کرد که آمریکا پرونده خوبی علیه ادوارد اسنودن به هنگ کنگ ارائه داده و انتظار دارد که این کشور بر اساس توافقنامه استرداد مجرمین که سال 1998 به امضای دو کشور رسید عمل کند.

ادوارد اسنودن» مأمور 29 ساله سابق «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) که چندی پیش در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا از تماس‌های تلفنی و اطلاعات اینترنتی شهروندان آمریکایی و افراد خارجی پرده برداشته بود، به تازگی اعلام کرده که سازمان امنیت ملی آمریکا پیام‌های متنی تلفن‌های همراه چین را هک کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار