امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161235
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 399
هیچ مومنی نیست که بیمار شود مگر این که به مرض او مریض می شویم و اندوهگین نشود مومنی مگر اینکه به خاطر اندوه او اندوهگین گردیم.

به گزارش پیروان موعود، بعضی امور هستند که اگر یکی از آنها در شخصی یافت شود به حکم عقل یا شرع یا فطرت انسانی بر ما واجب و لازم است که برای او دعا کنیم. از جمله وقتی کسی برای ما دعا می کند، ما هم در حق او دعا می کنیم. درباره دعا کردن حضرت حجت علیه السلام برای شیعیان و مومنان احادیث و روایات و نقل های فراوانی وجود دارد از جمله؛   

 

سید اجل علی بن طاووس می گوید: من در سامراء بودم، پس سحرگاهان دعای آن بزرگوار (عج) را شنیدم، این مقدار از آن، که راجع به زندگان و مردگانی است که از آنها یادی به میان آورد، حفظ کرد: «و ابقهم- او قال- و احیهم فی عزنا و ملکنا و سلطاننا و دولتنا؛ و آنان را باقی بدار- یا فرمود - زنده بدار در روزگار عزت ما و ملک ما و حکومت و دولت ما.»

 

امام رضا علیه السلام به موسی بن سیار فرمودند: «ای موسی بن سیار! مگر نمی دانی که بر ما اعمال شیعیان مان هر صبح و شام عرضه می شود، پس هر تقصیری که در اعمال آنها باشد از خداوند متعال گذشت از آن را خواهیم خواست و هر کار خوب و پیشرفت در برنامه های دینی باشد از خداوند پاداش برای صاحب آن عمل خواهیم خواست.»

 

و نیز امیرالمومنین علیه السلام به زمیله فرمودند: «ای زمیله! هیچ مومنی نیست که بیمار شود مگر این که به مرض او مریض می شویم و اندوهگین نشود مومنی مگر این که به خاطر اندوه او اندوهگین گردیم و دعایی نکند مگر این که برای او آمین گوییم و ساکت نماند مگر این که برایش دعا کنیم.»       

 

شهادت آن حضرت (عج) برای ما

امام صادق علیه السلام در تفسیر آیه شریفه « قکیف اذا جئنا من کل امة بشهید و جئنا بک علی هولاء پس چگونه است حال آنگاه که از هز طایفه ای گواهی آریم و تو را بر ایشان گواه آوریم. فرمود: «تنها درباره امت محمد صل الله علیه و آله نازل شده در هر قرنی امامی از ما بر این امت شاهد و ناظر است و محمد صل الله علیه وآله گواه بر ما است.»

 

و نیز آن حضرت (عج) فرمودند: «ما شاهدان بر مردم هستیم پس هر آن که ما را تصدیق کند روز قیامت تصدیقش نماییم و هر آن که ما را تکذیب کند روز قیامت تکذیبش نماییم.» 

منبع:خبرگزاری شبستان

آخرین اخبار