امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161238
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۱
تعداد بازدید: 258
به گزارش پیروان مــوعــود، یک پایگاه مطالعاتی، بحرین را رتبه اول تعداد زندانی در غرب آسیا عنوان کرد.بحرین در خاورمیانه (غرب آسیا) از لحاظ تعداد ...

به گزارش پیروان مــوعــود، یک پایگاه مطالعاتی، بحرین را رتبه اول تعداد زندانی در غرب آسیا عنوان کرد.

بحرین در خاورمیانه (غرب آسیا) از لحاظ تعداد زندانیان در رتبه نخست قرار دارد.

پایگاه اینترنتی پریزن استادی (www.prisonstudies.org) در گزارشی با عنوان خلاصه ای از زندان ها در جهان نوشت، کشور بحرین در منطقه خاورمیانه بیشترین تعداد زندانی را داراست.

رژیم صهیونیستی، امارات و عربستان هم در رتبه های بعدی قرار دارند. بر اساس گزارش های وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل، در بحرین بیش از چهار هزار زندانی سیاسی وجود دارد. تعداد زندانی هایی که در انتظار محاکمه قرار دارند 27 درصد، زنان چهار درصد و کودکان دو درصد کل زندانیان را تشکیل می دهند.

در همین حال «کیت کایزر» روزنامه نگار غربی، آمریکا را به بی توجهی به نقض توصیه های کمیته تحقیق یاب بحرین از جمله لزوم آزادی سه هزار زندانی سیاسی برای زمینه سازی جهت پایان دادن به بحران بحرین متهم کرد.

این روزنامه نگار، پایگاه ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین و قراردادهای خرید سلاح را حق السکوت آمریکا در برابر بحران در بحرین عنوان کرد.
این انتقادها، وزارت خارجه آمریکا را بر آن داشت تا اعلام کند که به دولت بحرین برای بهبود اوضاع حقوق بشر فشار وارد خواهد کرد.

منبع: العالم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها