امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16124
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «عبدالله نسور» نخست وزیر اردن از دخالت‌های خارجی در سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «عبدالله نسور» نخست وزیر اردن از دخالت‌های خارجی در سوریه ابراز نگرانی کرد و تأکید کرد که امان از واشنگتن خواسته بود تا سامانه دفاع موشکی پاتریوت و جنگنده‌های اف16 را در این کشور مستقر کند.

نسور افزود: باقی ماندن این تجهیزات به دلیل نگرانی‌های اردن از هدف قرار گرفتن اردوگا‌ه های آوارگان سوری و دیگر اردوگاه‌هاست.

وی همچنین از سقوط ناگهانی حکومت سوریه ابراز نگرانی کرد و تأکید کرد که سقوط ناگهانی نظام سوریه هرج و مرج به همراه خواهد داشت.

وی افزود: اگر جنگ ادامه پیدا کند مشکلاتی به همراه خواهد داشت و اگر با سقوط نظام نیز متوقف شود مشکلات دیگری به بار خواهد آورد که هر دو به ضرر اردن خواهد بود زیرا سقوط اسد منجر به تغییر بافت جمعیتی، هرج و مرج، پناه‌جوی سوریان و درگیری‌ خواهد شد.

نخست وزیر اردن گفت: ما با دخالت خارجی در سوریه و حمله از خاک اردن به این کشور مخالفیم و اردن در بحران سوریه دخالت نخواهد کرد و به کسی اجازه نخواهد داد که از طریق خاک این کشور به سوریه حمله کند.

وی همچنین با تکذیب خبر آموزش نیروهای معارض سوری به وسیله سازمان سیا در اردن گفت: رفتار ما با سوری هایی که در کشور ما هستند در حد آوارگان است و اقداماتی انجام دادیم که از کشورمان حمایت کنیم و امان آمادگی هر نوع سناریوی احتمالی در سوریه و منطقه را دارد.

روزنامه لس آنجلس تایمز گزارش داده بود که سازمان سیا تعدادی از نیروهای معارض حکومت سوریه را در خاک اردن و ترکیه آموزش داده‌اند.

عبدالله نسور همچنین با تأکید بر وجود نیروهای آمریکایی در خاک کشورش، دلیل استقرار پاتریوت ها و 700 سرباز آمریکایی در اردن را اهداف دفاعی و خطر احتمالی حمله شیمیایی عنوان کرد.

بعد از پایان مانور«شیر در کمین» در اردن روز گذشته «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا گفت که 700 سرباز آمریکایی و سامانه دفاع موشکی پاتریوت و جنگنده‌های اف16 در اردن باقی خواهند ماند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها