امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161253
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۱
تعداد بازدید: 254
به گزارش پیروان مــوعــود، وزیر کشور لبنان گفته است که روز یکشنبه، در مرکز شهر بیروت، و در نزدیکی بانک بلوم لبنان یک بمب منفجر شد، اگرچه این ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وزیر کشور لبنان گفته است که روز یکشنبه، در مرکز شهر بیروت، و در نزدیکی بانک بلوم لبنان یک بمب منفجر شد، اگرچه این بمب‌گذاری سبب تخریب و آسیب به ساختمان‌ها و خودروهای مجاور شد اما تلفات جانی برای آن گزارش نشده است.

پس از تصویب قانون ممنوعیت پشتیبانی مالی از حزب‌الله در آمریکا در ماه دسامبر، و اجبار بانک‌ها به اتخاذ اقدام و بستن حساب‌های حزب‌الله لبنان و قرار گرفتن نام حزب‌الله در میان گروه‌های تروریستی توسط آمریکا، نظام بانکی لبنان در کانون توجه و فشار قرار گرفته است، بعلاوه، مطابق قانون مذکور، تمامی موسسات و شرکت‌هایی که با حزب‌الله همکاری اقتصادی داشته باشند، جرایم سنگینی بر آنها تحمیل می‌شود.
گروه‌ها و افراد زیادی از جمله سعد حریری، رئیس جریان المستقبل لبنان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مدعی شده‌اند که حزب‌الله مسئول بمب‌گذاری در نزدیکی بانک لبنانی است، امری که نشان می‌دهد بمب‌گذاری صورت گرفته به احتمال زیاد از طرف گروه‌های مخالف حزب‌الله انجام شده است تا با توجه به اقدامات نظام بانکی لبنان علیه حزب‌الله، حزب‌الله عامل بمب‌گذاری جلوه داده شود.

منبع: میزان

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها