امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16126
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عصام العریان» در مصاحبه با روزنامه الحیات، گفت که «محمد البرادعی» هماهنگ‌کننده کل جبهه نجات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عصام العریان» در مصاحبه با روزنامه الحیات، گفت که «محمد البرادعی» هماهنگ‌کننده کل جبهه نجات ملی یکماه و نیم قبل پیشنهاد کرد که «کمال الجنزوری» جانشین «هشام قندیل» نخست‌وزیر کنونی شود اما حزب آزادی و عدالت آن را رد کرد.

وی معارضین مصر را به حمایت از خشونت سیاسی متهم کرد و همچنین با انتقاد از مواضع حزب سلفی النور از آنها خواست تا در مواضع خود تجدیدنظر کنند و افزود که برخی از اعضای حزب النور در تظاهرات میلیونی «خشونت نه» که جماعت اخوان‌المسلمین و هم‌پیمانان آن در میدان رابعه العدویه در محله شهر نصر برگزار کردند، شرکت داشتند.

العریان در پاسخ به سوالی درباره اظهارات تحریک‌آمیز برخی از سخنگویان علیه معارضین در این تظاهرات نیز اظهار داشت: صدها هزار نفر در این تظاهرات که در مخالفت با خشونت بود، شرکت داشتند و سخنرانی برخی‌ها بر روی سکوها بیانگر دیدگاه همه این صدها هزار نفر نیست و از طرف حزب آزادی و عدالت نیز تنها دکتر «محمد البلتاجی» سخنرانی کرد که اظهارات وی را تحریف کردند.

وی از معارضین نیز خواست تا به این تظاهرات بزرگ که مسالمت‌آمیز و بدون هیچ مشکلی برگزار شد، توجه داشته باشند.

العریان درباره مواضع حزب النور و حزب سلفی الدعوه که این تظاهرات را تحریم کردند، اظهار داشت: باید اشاره کنیم که هواداران النور در تظاهرات حضور داشتند و نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد و نیازی به کتمان نیز نیست و باید گفت که این حزب اخیرا مواضع فردی دور از جریان کل آن اتخاذ کرده است که نیازمند بازنگری در مواضع این حزب است.

انتهای پیام/ص    
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها