امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161262
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۵
تعداد بازدید: 416
ایران با توانمندی موشکی خود می تواند در عرض 10 دقیقه، عمق استراتژیک اسرائیل (120 km سواحل حیفا تا اشدود) را با خاک یکسان نماید.

دکتر رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در کانال تلگرامی خود نوشت:

موقعیت ژئوپلتیکی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر امنیت رژیم صهیونیستی تاثیر دارد، این عامل به چالش اساسی در نظریه های نظامی و امنیتی اسرائیل تبدیل شده است. 

نداشتن عمق استراتژیک، نقطه مرگ اسرائیل :
بر اساس اطلاعات موجود بین 80 تا 90 درصد از ساکنان صهیونیست سرزمین های اشغالی، در منطقه‌ای به مساحت 120 کیلومتری از سواحل حیفا تا اشدود ساکن هستند. این مهم، مؤید فقدان عمق استراتژیک اسرائیل بوده و تهدید نظامی-امنیتی واقعی برای رژیم صهیونیستی محسوب می شود. نداشتن عمق استراتژیک باعث تمرکز جمعیت و تاسیسات حیاتی، حساس و مهم اسرائیل در مناطق مذکور گردیده است. این وضعیت، نظریه پردازان نظامی و امنیتی اسرائیل را به این نتیجه رسانده که این رژیم، قدرت تحمل جنگ فراگیر در اراضی خود را ندارد.

تبعات فقدان عمق استراتژیک برای اسرائیل :
- تحمیل خسارت انسانی وسیع در صورت بروز جنگ
- انهدام گسترده تاسیسات راهبردی در زمان کوتاه
- ایجاد محدویت گسترده در قدرت مانور و تحرک
- کاهش فوق العاده توان بازدارندگی
- ناتوانی از ورود به جنگ فراگیر

اسرائیل چگونه در 10دقیقه نابود می شود؟ +نقشه


نتیجه :
ایران با تمرکز بر موشک های بالستیک نقطه زن، ضمن تغییر موازنه راهبردی و بازدارندگی در مقابل اسراییل، امنیت رژیم صهیونیستی را به معمای لاینحل برای آمریکا تبدیل نمود. ایران با توانمندی موشکی خود می تواند در عرض 10 دقیقه، عمق استراتژیک اسرائیل (120 km سواحل حیفا تا اشدود) را با خاک یکسان نماید.
 این مهم- با توجه به توضیحات فوق- عملا منجر به نابودی اسرائیل می گردد. ایران اکنون با انتقال توانمندی موشکی به مقاومت لبنان و فلسطین، در حال نهایی نمودن راهبرد بازدارندگی مقاومت در برابر اسرائیل است. بر این اساس آمریکا و اسرائیل بر خلع سلاح مقاومت و ازبین بردن توانمندی موشکی ایران در برجام 2 و 3 تأکید دارند.

آخرین اخبار
پربازدید ها