امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16127
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، گروهی از تحلیلگران رایانه‌ای وابسته با گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، گروهی از تحلیلگران رایانه‌ای وابسته با گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در تازه‌ترین اقدام خود تلاش کرده است تا بر اجرای تحریم‌های بین‌المللی علیه برنامه هسته‌ای ایران، نظارت کند.

گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای توسط دیپلمات‌های سابق آمریکا به وجود آمده است و تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا از طرفی ایران را به عنوان یک تهدید هسته‌ای جهانی به افکار عمومی جهانیان معرفی کرده و از طرف دیگر تلاش می‌کند که با فشار بر شرکت‌های بزرگ بین‌المللی که با ایران رابطه‌ی اقتصادی دارند آنان را وادار به تحریم اقتصادی ایران کند.

کارشناسان این گروه ضدایرانی اعتراف کرده‌اند که گرچه تحریم‌های اقتصادی و تجاری علیه برنامه هسته‌ای ایران از جمله تحریم نفت اروپا به ایران آسیب‌هایی را وارد آورده است اما کشور ایران به نوعی در یافتن راههایی برای فرار از این تحریم‌ها موفق عمل کرده است.

آمریکا در حالی چنین اقدامات ضدایرانی را انجام می‌دهد که ایران بارها تأکید کرده که برنامه هسته‌ای کاملاً صلح آمیزی دارد و تحریم‌های تحمیلی همگی غیرقانونی است.

بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز، از نظر ایران این گروه ضدایرانی یک نمای دیگری از رفتار خصمانه و متکبرانه دولت آمریکا  و همچنین در تضاد با درخواست‌های اولیه اوباما برای بهبود روابط با ایران است.

«علیرضا میریوسفی» سخنگوی هیأت ایران در سازمان ملل در واکنش به اقدامات این گروه ضدایرانی اعلام کرد که بنیانگذاران این گروه در داخل دولت آمریکا فعالیت می‌کردند و یا ارتباط بسیار نزدیکی با دولت این کشور دارند و ایران این اقدامات ضدایرانی را غیرسازنده و در تضاد با سیاست‌هایی می‌داند که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در اوایل سال 2009 در حین به دست‌گیری صدارت اعلام کرد.

اوباما در زمانی که صدارت را به دست می‌گرفت تأکید کرد که به دنبال آن است که از نظر دیپلماتیکی با ایران وارد تعامل و ارتباط شود.

میریوسفی در بیانیه‌ای تأکید کرد که تشکیل این گروه که در راستای دیگر اقدامات خصمانه آمریکا همچون حملات سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران و همچنین تحریم‌های یکجانبه‌ است، ایران را متقاعد می‌کند که حرف و عمل آمریکا یکی نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها