امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161302
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 262
مانع ظهور و آشکار بودن امام علیه السلام ناشی از خود مردم است، و غیبت آن حضرت(عج) دلیل نمی شود بر اینکه احتیاجی به وجود آن حضرت(عج) نیست، بلکه بر مردم واجب است که موانع ظهور را برطرف سازند .

به گزارش گروه مهدوی پیروان موعود، مهدویت و غیبت امام زمان (عج) در طول تاریخ همواره مورد سوال قرار داشته و در این باره پرسش های مختلفی مطرح شده است که در ذیل یکی از آنها مرور می شود:

 

بودن یا نبودن امام (ع) در حالی که از دیدگان مردم پنهان و غایب باشد چه فرقی می کند؟‌

 

اولا: مانع ظهور و آشکار بودن امام علیه السلام ناشی از خود مردم است، و غیبت آن حضرت (عج) دلیل نمی شود بر اینکه احتیاجی به وجود آن حضرت (عج) نیست، بلکه بر مردم واجب است که موانع ظهور را برطرف سازند تا از نور مقدس امام عصر(عج) بهره مند شوند و از انواع علوم و معارفش استفاده کنند.

 

ثانیا: غیبت آن حضرت (ع) در همه زمان ها و از همه انسان های مومن نیست، بلکه برای بسیاری از بزرگان مومنین اتفاق افتاده است که به خدمت حضرتش (عج) شرفیاب شده و و به محضر مقدسش راه یافته اند. جریانات آنان در کتاب های علمای بزرگوار ما ضبط است و بیان آن فعلا از بحث ما خراج است.

 

ثالثا: منافع وجود مبارک آن حضرت (عج) منحصر در بیان علوم نیست، بلکه همه آنچه از مبداء و سرچشمه فی الهی به مخلوقات می رسد، از برکات وجود او است.

برگرفته از آئین انتظار، نشر مسجد مقدس جمکران

 

 منبع:خبرگزاری شبستان

آخرین اخبار