امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161303
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 444
به گزارش پیروان مــوعــود، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در گفتگو با روزنامه "حریت" از ایجاد روابط ویژه سیاسی با آمریکا ابراز پشیمانی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در گفتگو با روزنامه "حریت" از ایجاد روابط ویژه سیاسی با آمریکا ابراز پشیمانی کرد. 

بنابر این گزارش، وی که اخیرا از سفر آمریکا به کشورش بازگشته با اشاره به خلف وعده های آمریکا در بحران سوریه و برخی پرونده های مورد اختلاف مانند موضوع شهروندان کرد این کشور، نسبت به عملکرد آمریکا بشدت ابراز ناامیدی کرد. وی گفت: پس از روی کار آمدن باراک اوباما ما در دولت ترکیه امیدهای فراوانی به ایفای نقش مثبت آمریکا در بحران های منطقه ای مانند کردها و پرونده سوریه داشتیم. این امید پس از آنکه اوباما نخستین سفرش را به ترکیه انجام داد بسیار افزایش پیدا کرد اما در ادامه دولت وی متوجه شدیم که وی از قدرت لازم برای هدایت بحران های بین المللی برخوردار نبوده و مارا ناامید کرد.  وی مجددا آمریکا را به تلاش برای تجزیه ترکیه و کشورهای منطقه متهم کرده و از اینکه بجای آمریکا روابط اقتصادی و سیاسی کشورش با روسیه را گسترش نداده ابراز پشیمانی کرد. لازم به ذکر است که ترکیه از ابتدای بحران سوریه در سال 2011 حامی اصلی گروه های تروریستی تکفیری همچون ارتش آزاد، القاعده و داعش بوده و نقش مستقیم در هدایت عملیات ها و جنایات آنها علیه مردم سوریه ایفا کرده است.  

 

منبع: مشرق

 

آخرین اخبار
پربازدید ها