امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161310
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 391
به گزارش پیروان مــوعــود، در نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو آمده است: اروپایی‌ها بیش از آنکه تغییرات جوی، بی ثباتی اقتصادی و مهاجرت را تهدیدی برای ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو آمده است: اروپایی‌ها بیش از آنکه تغییرات جوی، بی ثباتی اقتصادی و مهاجرت را تهدیدی برای کشورهایشان بدانند، داعش را بزرگترین عامل تهدیدآمیز علیه کشورهای اروپایی به حساب می‌آورند.

شرکت کنندگان 9  کشور از  10 کشور اروپایی شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که داعش را بزرگترین خطر برای کشورهایشان می‌دانند ودر این میان 93 درصد از اسپانیایی‌ها و 91 درصد از فرانسوی‌ها این گروه تروریستی را یک تهدید اصلی به حساب می‌آورند.

اکثر این نظرسنجی در آوریل سال جاری میلادی و یک ماه پس از آنکه 32 تن در اقداماتی تروریستی در فرودگاه و مترویی در بروکسل کشته شدند، صورت گرفت.

گزارش این مرکز تحقیقاتی نیز یک روز پس از آن منتشر شد که مرد مسلحی که با داعش بیعت کرده بود در حمله‌ای به کلوپ شبانه در اورلاندو آمریکا 49 تن را به ضرب گلوله کشت.

یونان که با بحران اقتصادی و رکود مواجه است تنها کشوری است که شرکت کنندگانش داعش را تهدید اصلی نمی‌دانند و به جای آن 95 درصد از یونانی‌ها گفته‌اند بی‌ثباتی اقتصادی در سطح بین الملل بزرگترین خطر برای کشورشان است.

همچنین اکثریت 10 کشور اروپایی که در این نظرسنجی شرکت کردند، تغییرات جوی را تهدید اصلی دانسته اما در نظرسنجی پیو گزارش شده که اختلاف نظری در میان اروپایی‌یان بابت قضیه مهاجرت وجود دارد.

73 درصد از شرکت کنندگان لهستانی نیز ورود بیش از حد مهاجران از کشورهای جنگ زده چون سوریه و عراق را تهدید اصلی دانسته‌اند و همین مقدار نیز داعش را خطر اصلی اعلام کردند.

در مقایسه با این درصدها تنها 31 درصد از آلمانی‌ها و 24 درصد از سوئدی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند که بحران مهاجرت تهدید اصلی است با وجود این مساله که دو کشور نسبت به تمام اروپا بیشترین تعداد مهاجران را پذیرفتند.

حدود یک سوم از شرکت کننگان از 10 کشور اروپایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند تنش با روسیه و ظهور نظامی چین و فعالیت‌های این کشور را به عنوان یک قدرت جهانی تهدید اصلی می‌دانند.

همچنین 71 درصد از شرکت کنندگان لهستانی در این نظرسنجی روسیه را یک خطر مهم دانسته‌اند که بیش از دو برابر درصدهای اعلام شده در ایتالیا،‌ فرانسه، آلمان و انگلیس است.

منبع: مشرق

 

آخرین اخبار
پربازدید ها