امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161343
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۴۸
تعداد بازدید: 329
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «طارق الهاشمی» و «رافع العیساوی» دو تن ار مقامات فراری عراق به ترکیه به همراه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «طارق الهاشمی» و «رافع العیساوی» دو تن ار مقامات فراری عراق به ترکیه به همراه «اثیل نجیفی» استاندار سابق و فراری نینوی، دو روز پیش در استانبول ترکیه با «فریدون سینرلی اوغلو» معاون وزیر خارجه ترکیه داشته‌اند.

به نوشته پایگاه خبری بابل24، در این نشست روند عملیات فلوجه و آزادی موصل و همچنین تأسیس اقلیم سنی بحث شده است.

به گفته منابع خبری، در جلسات آینده، «حارث الضاری» دبیر کل هیأت علمای عراق و «خمیس خنجر» دبیر کل «المشروع العربی فی العراق» (پروژه عربی در عراق) نیز حضور خواهند داشت.

بابل 24 ادامه می‌دهد: در این نشست همچنین ژنرال‌های ارتش ترکیه برای بررسی عملیات فلوجه و آزاسازی موصل حضور داشتند.

در همین راستا، منابع مطلع به بابل 24 گفته‌اند که مسئولان امنیتی آمریکایی در سی آی ای و کمیته امنیتی در کنگره با شخصیت‌های سیاسی عراقی در مکان‌های مختلفی از جمله لندن، اربیل، بغداد و عمان دیدار کرده و به آن‌ها گفته‌اند که شرط اساسی برای غلبه بر داعش در عراق، تشکیل سه اقلیم (سنی، شیعه و کردی) است که تحت حکومت فدرالی به مرکزیت بغداد باشند.

به گفته این منابع، نشست‌های ترکیه در راستای آماده‌سازی اعلام اقلیم سنی است و آنکارا این نشست‌ها را با حضور شخصیت‌های فراری و معارضان سیاسی برگزار می‌کند.

از سوی دیگر شخصیت‌های معارض عراقی از جمله «اثیل النجیفی» و «رافع العیساوی» چندی پیش به واشنگتن رفته‌اند تا پروژه تشکیل اقلیم سنی را پیگیری کنند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار