امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161357
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 502
چرا وقتی آمریکایی‌ها با هواپیماهای جنگی خود و بدون استفاده از نیروی زمینی و پاک‌سازی خانه به خانه به شهر یک میلیون نفری الرقه حمله می‌کنند، پروپاگاندای رسانه‌ای سعودی نگران جان مردم این شهر نمی‌شود.

به گزارش پیروان موعود٬در ادامه عملیات ارتش عراق برای آزادسازی منطقه فلوجه نیروهای این کشور پیشروی‌های جدیدی را در منطقه شهدا بزرگترین محله جنوب شهر فلوجه انجام داده و موفق شدند این منطقه را به صورت کامل از دست داعش خارج کنند. در همین راستا هادی العامری رهبر جنبش بدر و نیروهای مردمی از اهالی شهر خواست تا برای مقدمه سازی جهت آزادی این شهر، آن را تخلیه کنند. العامری همزمان بر ضرورت اولویت ‌دادن به عملیات آزادسازی فلوجه تأکید کرد.  

پیشروی نیروهای مردمی و ارتش عراق در مناطق جنوبی فلوجه مهم‌ترین دستاوردی بود که از آغاز این عملیات تاکنون محقق شده است. نیروهای عراقی از روز سوم ژوئن موفق به ورود تدریجی به این منطقه شده بودند تا اینکه نهایتا دیروز آن را به صورت کامل از دست داعش خارج کردند.صباح النعمان سخن‌گوی نیروهای ضد شورش عراق گفت که این نیروها مسئولیت تسلط کامل بر منطقه و پاک‌سازی آن از بمب ‌ها را بر عهده خواهد گرفت. 

عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات بازپس‌گیری فلوجه دو روز پیش با اشاره به ادامه ورود نیروهای عراقی به این منطقه گفت که، عملیات برای حفظ جان شهروندان و غیرنظامیان با هوشیاری و احتیاط پیش می‌رود. وی در عین حال وعده داد که در روزهای آینده خبر آزادسازی فلوجه اعلام خواهد شد. 

در همین راستا دفتر اطلاع‌رسانی حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد که وی به مقر فرماندهی عملیات آزادسازی فلوجه رفته و با فرماندهان امنیتی و نظامی این مرکز دیدار کرده است. 

چرا سعودی‌ها به جای فلوجه به فکر آزادسازی موصل هستند/ یک میلیون انسانی که رسانه‌های سعودی سانسور کردند/// یا /// از ادعای قتل عام 50هزار نفری توسط حشد الشعبی تا فراموشی یک میلیون انسان در رقه

مانع تراشی‌ها در روند آزادسازی فلوجه 
درحالی‌که عملیات آزادسازی یکی از سه کانون اصلی حضور تروریست‌های داعش در عراق روند موفقیت‌آمیزی را پشت سر می‌گذارد، اما مدعیان بین‌المللی مبارزه با تروریسم که در قالب ائتلافی در عراق و سوریه مشغول فعالیت شده‌اند، مانع‌تراشی هایی را در این مسیر انجام می‌دهند. علاوه بر تلاش‌ها و فشارهای دیپلماتیک آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن برای تغییر اولویت عملیات آزادسازی فلوجه که ذکر جزئیات آن در این مقال نمی‌گنجد، رویکرد تبلیغاتی گسترده‌ای برای هشدار دادن نسبت به این عملیات از سوی محافل مزدور بین المللی و رسانه‌های وابسته در پیش گرفته شده است. 

سازمان ملل متحد که دبیرکل آن اخیراً در پی تهدید به توقف کمک‌های مالی عربستان، گزارش خود در زمینه جنایت‌های جنگی عربستان در یمن را پس گرفته است، مدعی شد که نزدیک به 90 هزار غیر نظامی در داخل شهر فلوجه زندگی می‌کنند و در صورت ادامه این عملیات این غیر نظامیان ممکن است با شرایط وحشتناکی مواجه شوند. 


لیز گراند هماهنگ‌کننده عملیات انسانی سازمان ملل متحد در عراق در این رابطه گفت: حدود 20 هزار نفر از غیرنظامیان در شرایط سختی موفق به فرار از این شهر شدند. آنها مجبور هستند چندین روز در زیر آتش گروه تروریستی داعش پیاده راه بروند تا به مناطق تحت سلطه نیروهای دولتی برسند. این در حالی بود که سازمان ملل متحد پیش از این تعداد غیر نظامیان فلوجه را 50 هزار نفر برشمرده بود. 

چرا سعودی‌ها به جای فلوجه به فکر آزادسازی موصل هستند/ یک میلیون انسانی که رسانه‌های سعودی سانسور کردند/// یا /// از ادعای قتل عام 50هزار نفری توسط حشد الشعبی تا فراموشی یک میلیون انسان در رقه

رسانه های وابسته به سعودی نیز در همین راستا خبرسازی تازه ای را آغاز و مدعی شده اند که حشد العشبی اقدام به قتل عام مردم فلوجه می کند. این رسانه ها با ابراز نگرانی از آغاز حمله فراگیر به فلوجه ظاهرا سنگ مردمی را به سینه می زنند که در این شهر گرفتار شده اند، اما در واقع سعی دارند مانع تازه‌ای در مسیر آزادسازی فلوجه و شکست داعش در آن ایجاد کنند. این در حالی است که با عملیات هوشمندانه و احتیاط آمیز نیروهای مقاومت که البته زمان آزاد سازی فلوجه را افزایش خواهد داد، می‌توان تا حد ممکن از تلفات غیرنظامیان در این حمله جلوگیری کرد. 

ادعای سعودی‌ها در رابطه با کشتار جمعی مردم فلوجه در حالی مطرح می‌شود که اسناد و اطلاعات زیادی در رابطه با کمک عناصر بسیج مردمی عراق به مردم فلوجه برای خروج از این شهر وجود دارد، ارتش و نیروهای مردمی که پیش‌ازاین نیز بارها به مردم فلوجه اعلام کرده اند شهر را تخلیه کنند، سعی دارند عملیاتی را انجام دهند که در آن کمترین تلفات در میان غیرنظامیان ایجاد شود. 

البته بر کسی پوشیده نیست که سعودی ها دلشان به حال مردم فلوجه نمی سوزد، جنایت های منطقه ای عربستان در عرصه‌های مختلف نشان می دهد که مقامات ریاض هیچ ارزشی برای جان انسان ها قائل نیستند و تنها به منافع تنگ‌نظرانه و سلطه‌طلبانه خود نگاه می‌کنند.

چرا سعودی‌ها به جای فلوجه به فکر آزادسازی موصل هستند/ یک میلیون انسانی که رسانه‌های سعودی سانسور کردند/// یا /// از ادعای قتل عام 50هزار نفری توسط حشد الشعبی تا فراموشی یک میلیون انسان در رقه

 علاوه بر اینها چرا وقتی آمریکایی ها با هواپیماهای جنگی خود و بدون استفاده از نیروی زمینی و پاک سازی خانه به خانه به شهر یک میلیون نفری الرقه حمله می کنند، پروپاگاندای رسانه ای سعودی نگران جان مردم این شهر نمی شود. چرا سعودی ها نگران جان 50 هزار نفر شده و یک میلیون نفر را فراموش کرده‌اند؟ این در حالی است که عملیات مشابه نیروهای ارتش عراق و بسیج مردمی این کشور در شهرهای دیگر نیز با کمترین تلفات در میان غیرنظامیان همراه بوده، اما هواپیماهای جنگی و بدون سرنشین آمریکایی همواره به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ماشین‌های کشتار مردم منطقه شهرت داشته است. 

مانع تراشی ‌های این‌چنینی از سوی عربستان و آمریکا در راستای سهم‌خواهی از آینده سیاسی این کشور دنبال می‌شود. حامیان بین‌المللی داعش که پیش از این هیچ ابایی از کمک‌های علنی به گروه‌های تروریستی منطقه نداشتند، وقتی شکست این گروه‌ها را در معادلات نظامی آینده را قطعی دیدند، در قالب ائتلاف مبارزه با داعش قد علم کردند تا بتوانند از کیک افق سیاسی آینده عراق سهمی برای خود بردارند و تا جای ممکن از آنچه که نفوذ ایران در عراق نام می گذارند، جلوگیری کنند. 

عربستان که جریان‌های بنیادگرا و افراطی تروریستی، منابع اعتقادی تکفیری خود را از آبشخور دیدگاه‌های ایدئولوژیک آن دریافت می‌کنند و حتی موجودیت اهل تسنن غیر معتقد به دیدگاه‌های خود را برنمی‌تابند، با ایجاد صف‌بندی‌های مذهبی و با شعار کمک به اهل سنت به دنبال بهره برداری های سیاسی از جنجال فرقه ای هستند که خود با دست خود می خواهند در عراق ایجاد کنند. سعودی ها با دلارهای نفتی می خواهند اهل سنت استان الانبار را مانند بان کی مون دبیرکل سازمان ملل برای خود بخرند، غافل از اینکه معادلات تفکر ملت ها با سردمداران طالب قدرت متفاوت است.

چرا سعودی‌ها به جای فلوجه به فکر آزادسازی موصل هستند/ یک میلیون انسانی که رسانه‌های سعودی سانسور کردند/// یا /// از ادعای قتل عام 50هزار نفری توسط حشد الشعبی تا فراموشی یک میلیون انسان در رقه

ائتلافی که پیش از این اتاق فکر و مرکز عملیات گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه بود، وقتی خود را در مظان اتهام حمایت از تروریست‌ها می‌بیند، عملیات موهوم آزادسازی موصل را شدت داده تا از سویی بتواند دستاوردهای ارتش و نیروهای مردمی عراق در سرکوب داعش را به نفع خود مصادره کرده و از سوی دیگر اولویت ‌های درست مبارزه با این گروه ها را منحرف کند. 

آنها در همین راستا فشارهای تبلیغاتی بر ضد حضور مستشاری ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی را افزایش دادند، فشارهایی که البته با واکنش قاطع ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در حمایت از حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد. 

گرچه عملیات آزادسازی فلوجه تحت فشارهای ناشی از تلاش‌های گروه موسوم به ائتلاف ضد داعش و احتیاطات لازم برای جلوگیری از کشتار شهروندان با کندی مواجه شده، اما روند آزادسازی کامل شهر استراتژیک فلوجه متوقف نخواهد شد. 

آخرین اخبار
پربازدید ها