امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16141
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش فارس، تازه‌ترین نتایج نظرسنجی‌های موسسه «پیو»، 70 درصد از مردم آمریکا مخالف طرح‌های اخیر دولت «باراک اوباما» برای ارسال سلاح‌ به شورشیان ...

به گزارش فارس، تازه‌ترین نتایج نظرسنجی‌های موسسه «پیو»، 70 درصد از مردم آمریکا مخالف طرح‌های اخیر دولت «باراک اوباما» برای ارسال سلاح‌ به شورشیان سوری هستند.

این نظرسنجی که تقریباً هم قبل و هم بعد از آن صورت گرفت که دولت آمریکا اعلام کرد که دولت سوریه علیه مخالفان از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است.

در این نظرسنجی از مردم آمریکا خواسته شد تا نظرات خود درباره این جمله ارائه دهند که «آمریکا و همپیمانان این کشور به گروههای ضددولت سوریه سلاح می‌دهند.»

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن بود که 20 درصد از مردم آمریکا اعلام کردند که از این روند و رویکرد حمایت می‌کنند و 9 درصد نیز هیچ ایده‌ای نداشتند و این در حالی است که 70 درصد از مردم آمریکا مخالف سرسخت این ایده بودند.

بر اساس این گزارش، این نتایج با دو نظرسنجی پیشین پیو که در مارس و دسامبر 2012 صورت گرفت، مطابقت دارد. در آن نظرسنجی‌ها همین سوال مشابه پرسیده شد و نتایج نشان داد که افکار عمومی مردم آمریکا در خصوص ارائه سلاح تغییری نکرده است.

دیگر نظرسنجی‌ها درباره مداخله در جنگ سوریه نتایج متناقضی داشت. نظرسنجی «گالوپ» در اواخر ماه مه صورت گرفت و این سؤال را مطرح کرد که آیا در صورت شکست دیپلماسی در قبال سوریه، استفاده از نیروی نظامی مجاز است یا خیر.

نتایج نظرسنجی گالوپ حاکی از ا» است که 68 درصد از مردم با این ایده مخالف بودند و این در حالی است در یک نظرسنجی که ماه آوریل سال جاری میلادی توسط مرکز پیو انجام گرفت، بیشتر مردم آمریکا از اقدام نظامی علیه دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در صورتی حمایت می‌کنند که ثابت شود وی از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است.

نتایج نظرسنجی‌ها در شرایطی منتشر می‌شود که «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه و جنگ طلب ایالت «آریزونا» آمریکا که اخیرا با سفر به سوریه با رهبران شورشیان مستقر در این کشور دیدار داشته، خواستار تامین سلاح برای نیروهای ضد دولتی در سوریه شده است اما دولت واشنگتن تاکنون در حمایت تسلیحاتی از مخالفان سوریه محتاط عمل کرده و این در حالیست که اتحادیه اروپا نیز اخیرا تحریم های تسلیحاتی اعمال شده علیه نیروهای شورشی سوری را به منظور تسهیل تامین سلاح برای آنها لغو کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها