امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161414
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۲۱
تعداد بازدید: 348
به گزارش پیروان مــوعــود، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام و مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف ضمن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام و مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف ضمن اینکه بیانات بسیار مهمی را در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و موضوعات مرتبط با سیاست خارجی ایراد فرمودند؛ در بخشی از بیاناتشان خطاب به رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، فرمودند: توقعات طرف مقابل را در زمینه «الیاف کربنِ دارای کاربرد در ساخت سانتریفیوژها» و در خصوص «اندازه‌گیری ۳۰۰ کیلو مواد هسته‌ای» مطلقاً قبول نکنید و زیر بار آنها نروید.

رهبر انقلاب بارها در بیاناتشان در مقاطع زمانی مختلف، تسلط و اشراف خود را بر موضوعات مرتبط با دانش هسته‌ای، نشان داده‌اند؛ معظم له 16 تیر 1393 در جمع مسئولان، كارگزاران و جمعي از مديران ارشد دستگاه‌های مختلف ‏كشوری و لشكری، با اشاره به خواسته‌های غربي‌ها در مذاكرات هسته‌ای فرموده بودند:«هدف آنها(غربی‏ها) اين است كه در ‏موضوع ظرفيت غني‌سازی، جمهوری اسلامی ايران را به 10 هزار سو راضی كنند البته ابتدا از 500 سو و 1000 سو شروع ‏كردند، كه 10 هزار سو محصول حدود 10 هزار سانتريفيوژ از نوع قديمی است كه داشتيم و داريم، در حالی كه به گفته مسئولان ‏مربوط، نياز قطعی كشور 190 هزار سو است».

اما الیاف کربن که دیروز مورد اشاره رهبر معظم انقلاب قرار گرفت، یکی از مهم ترین خانواده‌های الیاف پیشرفته است که استحکام بسیار بالایی دارد؛ الیاف کربن به سبب داشتن خصوصیاتی چون مقاومت زیاد، وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی و حرارت، ماده  بسیار مناسبی جهت تقویت دیگر مواد به حساب می‌آید.

 

الیاف کربن کاربردهای صنعتی فراوانی دارد؛ این ماده در صنعت هسته ای نیز دارای کاربرد است؛ در شهریور 1390، نخستین خط تولید الیاف کربن  ایران در محل سازمان صنایع هوا فضا افتتاح شد.

الیاف کربن علاوه بر صنعت هسته‌ای در تولید سامانه‌های پیشرفته و هوشمند دفاعی نقش ویژه‌ای دارد؛ این ماده استراتژیک همواره در ردیف موارد تحریمی دشمنان ایران اسلامی قرار داشته است؛ که البته با راه اندازی خط تولید الیاف کربن در شهریور 1390، این حربه دشمنان خنثی شد.

در آذر ماه 1391، آمریکایی‌ها  چهار فرد  را به سبب ارسال الیاف کربن به ایران، مجازات کردند. منبع:

آخرین اخبار
پربازدید ها