امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161420
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 270
به گزارش پیروان مــوعــود، نیروهای سوری و مقاومت در ادامه عملیات پاکسازی شمال استان لاذقیه موفق شدند در محور «جبل الترکمان» حومه منطقه ...

به گزارش پیروان مــوعــود، نیروهای سوری و مقاومت در ادامه عملیات پاکسازی شمال استان لاذقیه موفق شدند در محور «جبل الترکمان» حومه منطقه «الحیاه» در نزدیکی مرز ترکیه را آزاد کنند.

با آتش سنگین در این محور این منطقه از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می‌شود‌.

نیروهای مقاومت همچنین موفق شدند روستای «الشحروره»، ارتفاعات «تله الحیاه، 502، 559، 469 و بخشی از کوهستان «الرویسی» را از وجود تروریست‌های چچنی و قفقازی پاکسازی کنند.

بنا بر این گزارش، عملیات پاکسازی به طرف مرز ترکیه همچنان با قدرت ادامه دارد و جنگنده‌های روس بشدت مواضع تروریست‌ها را در این منطقه هدف قرار می‌دهند.

یگان موشکی و توپخانه‌ای نیروهای سوری با آتش سنگین نفس تروریست‌ها را در این منطقه بریده است.

ارتفاعات الحیاه در نزدیکی منطقه راهبردی برج الحیاه است و نیروهای سوری با پاکسازی این ارتفاعات خود را برای عملیات پاکسازی برج الحیاه آماده می‌کنند.

در محور شمال شرقی استان لاذقیه، نیروهای سوری همچنان کنترل کوهستان «الزویقات» را در اختیار دارند اما بدلیل شرایط نامساعد جوی عملیاتی در این محور صورت نگرفته است.

نیروها سوری مستقر در کوه الزویقات خود را برای بازپس‌گیری ارتفاعات«1154 و 1112» در حومه شهرک «کبانی» آماده می‌کنند.

کبانی آخرین نقطه مهم تحت اشغال تروریست‌ها در شمال لاذقیه است که با آزادی آن نتنها استان لاذقیه به طور کامل از اشغال خارج میشود بلکه نیروهای ارتش سوریه خود را به مرز استان ادلب میرسانند.

منبع: فارس

 

برچسب ها: سوریه,لاذقیه
آخرین اخبار