امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161444
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 264
به گزارش «پیروان مــوعــود»، ‘ابو احمد کاظم الجابری’ روز پنجشنبه در مقر خود در بغداد، پیش از طرح سوال وشروع مصاحبه گفت: سلاح ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، ‘ابو احمد کاظم الجابری’ روز پنجشنبه در مقر خود در بغداد، پیش از طرح سوال وشروع مصاحبه گفت: سلاح های کشف شده نزد تروریست های داعش در محور عملیاتی ‘الصقلاویه’ از توابع شهرستان فلوجه، همگی خریدهای جدید عربستان هستند که در اختیار تروریست های داعش در فلوجه قرار گرفته است و بخشی از آن هم تسلیحات نو روسی است.
وی در خصوص اینکه روسیه چگونه به عربستان اجازه چنین کاری داده است؟، گفت که سعودی ها این سلاح ها را از مناطق دیگری خریداری کرده و به دست تروریست ها رسانده اند و بخشی از این سلاح ها نیز از طریق سوریه وارد اراضی عراق شده است.

سال گذشته میلادی نیز کنگره آمریکا بعد از آنکه فاش شد تسلیحات آمریکایی خریداری شده توسط عربستان وقطر در اختیار داعش قرار گرفته است، به این کشورها به شدت اعتراض کرد.
***هشت دسته از ۱۴ دسته مسلح داعش در الصقلاویه مستقر بودند
محور الصقلاویه در ۱۶ کیلومتری شمال فلوجه یکی از مهمترین محورهای عملیاتی بود که بعد از ۱۲ روز از شروع عملیات فلوجه، در چهارم ژوئن ۲۰۱۶ آزاد شد و تروریست های داعش بیشترین سرسختی و مقاومت را در این محور نشان دادند.

ابواحمد کاظم الجابری در این خصوص گفت که داعش به این محور راهبردی اهتمام ویژه می داد و از ۱۴ دسته مسلح و سه دسته پشتیبانی داعش در کل محور عملیاتی فلوجه که بالغ بر ۷۷۰ کیلومتر مربع مساحت است، هشت دسته مسلح به علاوه یک دسته پشتیبانی در محور الصقلاویه شامل ‘الصقلاویه’ و ‘البوشجیل’ مستقر کرده بود.
الجابری تاکید کرد که گروه تروریستی داعش در این محور مقاومت زیادی کرد تا آن را از دست ندهد اما در نهایت همه خطوط دفاعی آن در هم کوبیده شد و با حمله غافلگیرانه، الصقلاویه از تصرف داعش آزاد شد.

به گفته وی، اغلب جنگجوهای داعش در الصقلاویه اتباع عربی بودند و کشته های آنها هم اغلب غیر عراقی هستند و حتی نوجوانان ۱۴ ساله و یک زن مسلح را در بین کشته های داعش مشاهده کردیم .
دبیر کل سرایا عاشورا تاکید کرد که عناصر عراقی داعش، در خط دوم درگیری قرار دارند و هرگز وارد جنگ با نیروهای ما نشدند و قبل از سقوط الصقلاویه پا به فرار گذاشتند.

***انتحاری های داعش قرص ها روان گردان می خورند
دبیرکل سرایا عاشورا با نشان دادن لوازم داخل کیسه های حاوی وسایل شخصی عناصر داعش که در الصقلاویه به دست آمده است، گفت: اغلب این وسایل شامل لباس های افغان، قرص های مسکن و آرام بخش، نامه ها و گزارش ها از نیروهای خائن است که نشان می دهد حس بی اعتمادی بین عناصر داعش به شدت بالا بوده و علیه همدیگر گزارش نویسی کرده و به هم اتهام زده اند.

ابواحمد الجابری در پاسخ این سوال که داعش چگونه می تواند این همه انتحاری را بسیج کند، تاکید کرد که اطلاعات موثق داریم ، به نیروهای انتحاری پیش از انجام عملیات تروریستی ، قرص های روان گردان می دهند و متاسفانه اغلب انتحاری ها نوجوان ۱۴ و ۱۶ ساله هستند.

*** داعش با جنگجوهای نخبه خود، در فلوجه می جنگند
وی فلوجه را برای گروه تروریستی داعش بسیار حائز اهمیت و آن را مرکز فرماندهی اش خواند و افزود : به همین خاطر ۱۴ دسته مسلح و سه دسته پشتیبانی در این منطقه وجود دارند که ۱۱ دسته جزو جنگجوهای نخبه و از اتباع عربی و خارجی هستند.
وی تعداد جنگجوهای هر دسته مسلح گروه تروریستی داعش را حدود ۱۸۰ نفر ذکر کرد و گفت که خیلی از عناصر این نیروهای نخبه، از نیروهای جوان هستند و واضح است که آموزش های نظامی خوبی را دریافت کرده و به فنون جنگی کاملا آگاه هستند.

***داعش از ۴۰ هزار غیرنظامی سپر انسانی ساخته است
احمد الجابری در خصوص علت کندی در مراحل نهایی عملیات آزادی فلوجه گفت که فلوجه دارای حساسیت خاصی است و هنوز ۴۰ هزار غیر نظامی که اغلب زن و کودک هستند در داخل شهر اسیر دست داعش مانده اند و از آنها به عنوان سپر انسانی بهره می برد و نمی گذارد شهر را ترک کنند.

وی خاطر نشان کرد که بیشتر خانوارهایی که توانسته اند خود را به اردوگاه های آوارگان برسانند یا در روزهای اول جنگ موفق به فرار شدند و یا عموما از روستاها و مناطق حومه فلوجه هستند.
به گفته وی، تروریست های داعش مواضع دفاعی مستحکمی در شهر فلوجه ایجاد کرده اند که از جمله آن یک خندق دایره ای شکل در اطراف شهر و بمبگذاری اغلب منازل و خیابان هاست و بر همین اساس نیروهای عراقی ناچارند خانه به خانه و کوچه به کوچه بمب ها را خنثی کرده و پیشروی کنند.

وی اضافه کرد که تشکیلات مردمی الحشد الشعبی اکنون در انتظار پایان مراحل نهایی عملیات فلوجه است و نیروهای آمریکایی اخیرا تمایل پیدا کرده اند که در بمباران فلوجه با نیروهای عراقی مشارکت کنند.

*** امنیت فلوجه به الحشد سنی واگذار می شود
الجابری، در خصوص پاسخ این سوال که آیا طرحی برای بعد از آزادی فلوجه وجود دارد تا جریان های تندرو باردیگر در داخل شهر، فعال نشوند گفت : خود مردم فهمیده اند که داعش جز ویرانی و تخریب برای آنها حاصلی نداشته است و به همین دلیل گروه تروریستی داعش بسترهای طبیعی خود را در فلوجه ازدست داده است.

وی در عین حال خاطر نشان کرد که در تمامی مناطقی که تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در عراق آزاد کرده هرگز شواهدی دال بر برگشت گروه های تندرو در این مناطق دیده نشده و خود الحشد هنوز کنترل امنیتی را در این مناطق در اختیار دارد.
الجابری با اشاره به ویژگی خاص فلوجه پیش بینی کرده است که الحشد السنی کنترل امنیت داخل شهر فلوجه را برعهده بگیرد تا حساسیت های مذهبی را در بین مردم به دنبال نداشته باشد.

به گفته وی، بیش از ۲۰ هزار نفر از اهل سنت در تشکیلات الحشد الشعبی تحت عنوان ‘الحشد سنی’ حضور دارند و همین ها می توانند امنیت شهر را کنترل کنند و مانع بازگشت تندورها به شهر شوند.

***عراق از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای آزادی موصل بهره ببرد
دبیر کل سرایا عاشوراء گفت که ماموریت تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در چهارم ماه ژوئن گذشته بعد از آزادی الصقلاویه در عملیات فلوجه به اتمام رسید و اکنون در انتظار پایان پرونده فلوجه هستیم، تا عملیات موصل آغاز شود.
ابواحمد کاظم الجابری اضافه کرد که بعد از حدود ۱۵ روز نبرد سنگین در فلوجه در حال حاضر به اغلب رزمندگان الحشد الشعبی از جمله رزمندگان سرایا عاشورا، وقت استراحت داده شده تا آماده عملیات موصل شوند.

وی اضافه کرد که سرایا عاشورا تحت امر فرماندهی الحشد الشعبی است و اگر تصمیم گرفته شود که در عملیات موصل شرکت کنیم، با کمال میل این کار را می کنیم، بویژه با توانمندی هایی که سرایا عاشورا در الصقلاویه، مهمترین و حساس ترین محور فلوجه، نشان داد، اعتمادها را به این گروه مقاومت اسلامی بالا برده است.

الجابری درباره عملیات موصل گفت که آمریکا مصمم است تا قبل از پایان انتخابات ریاست جمهوری، عملیات موصل آغاز و این شهر از تصرف داعش آزاد شود تا از آن به عنوان برگه تبلیغاتی بهره ببرد.

به گفته وی عراق باید از این فرصت استفاده کند و از این رقابت های انتخاباتی داخلی آمریکا برای آزاد کردن اراضی اش از تصرف داعش و پایان بخشیدن به تروریسم بهره ببرد.

** پاسخ الجابری به ادعاهای رهبران سیاسی
این فرمانده ارشد الحشدالشعبی، درباره جزییات نبردهای الصقلاویه گفت، بزرگترین حملات تروریست های داعش در جریان عملیات فلوجه، در محور الصقلاویه رخ داد که در این دو حمله، بچه های سرایا عاشوراء بیش از یکصد عنصر داعشی را به هلاکت رساندند.
وی تعداد شهدای این گروه مقاومت اسلامی را در جریان عملیات فلوجه ۱۹ شهید و ۱۳۰ زخمی ذکر کرد.
دبیر کل سرایا عاشورا در خصوص ادعاهای اخیر برخی از رهبران سیاسی اهل سنت مبنی بر تعرض و بی احترامی به آوارگان فلوجه در محور الصقلاویه گفت: اولا چنین ادعاهایی صحت ندارد و دروغ است، اما اگر هم به فرض صحت، تلفات چند نفر در مقابل ۲۰۰ شهید و ۵۰۰ زخمی که الحشد الشعبی در جریان این عملیات تقدیم کرده است، چیزی نیست.

ابواحمد الجابری اضافه کرد که اینکه ادعا می کنند، ۴۰ نفر از آوارگان به دست الحشد الشعبی به قتل رسیده اند، کذب محض است، زیرا سرایا عاشورا در محور الصقلاویه مستقر است و اگر این ادعا درست باشد، اجساد این کشته ها یا گور جمعی آنها کجاست؟ و چرا مدرکی درباره این ادعاها ارائه نمی کنند؟
وی در عین حال یاد آور شد: برخی رهبران سیاسی اهل سنت که آبروی شان جلو اهالی این مناطق ریخته، برای اینکه بتوانند همچنان حفظ آبرو کنند، این ادعاها را علیه الحشد الشعبی تکرار می کنند.

به گفته وی، این سیاسیون اگر صادق بودند، به جای این اتهام زدن ها، سلاح به دست می گرفتند و نیروهای خود را به صحنه جنگ می آوردند و از شرف و ناموس خود در مناطق شان دفاع می کردند، اما نه تنها چنین نکرده اند بلکه اکنون این ادعاها را علیه الحشد الشعبی تکرار می کنند.
وی تاکید کرد که عملیات فلوجه بویژه آزادی الصقلاویه، یکی از پاک ترین عملیات نظامی بوده که به غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسید و نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق با کمترین تلفات بیشترین خسارت را به داعش وارد کردند و این موضوعی است که سازمان ملل و سفیر آمریکا در بغداد هم به آن اعتراف کرده اند.

*** ادعای کشتار ۴۰۰ سرباز به دست داعش صحت ندارد
وی همچنین ادعای تلویزیون ‘الشرقیه’ ، از رسانه های متمایل به سعودی را در خصوص قتل ۴۰۰ سرباز در منطقه الصقلاویه رد کرد و گفت که چنین ادعاهایی را فقط الشرقیه مطرح کرده تا پیروزی های بزرگ نیروهای عراقی را در عملیات فلوجه تحت الشعاع قرار دهد.
ابواحمد الجابری اضافه کرد که موضوع کمین گروه تروریستی داعش در منطقه پل ‘سجر’ و به دام انداختن ۴۰۰ سرباز ارتش و سپس قتل عام آنها دروغ است و هیچ گور جمعی در این خصوص کشف نشده است.

عملیات فلوجه که از ۲۳ می میلادی گذشته شروع شده، با آزادی شهرهای راهبردی الکرمه و الصقلاویه و ده ها روستا به مراحل پایانی خود رسیده است بطوری که نیروهای عراقی طی روز چهارشنبه کنترل خیابان ۶۰ در مرکز این شهر را از دست داعش خارج کردند و نبرد در مناطق مختلف داخل این شهر ادامه دارد.
دولت سعودی و رسانه های وابسته منطقه ای، طی ۲۳ روزی که از عملیات فلوجه می گذرد، بیشترین تقلا را برای متوقف ساختن عملیات بعمل آوردند و بیشتر اتهام زنی ها و ادعاها علیه الحشدالشعبی در همین چارچوب صورت گرفته است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار