امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161525
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 192
به گزارش پیروان مــوعــود، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در سن پیترزبورگ تاکید کرد: سپر دفاع موشکی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در سن پیترزبورگ تاکید کرد: سپر دفاع موشکی آمریکا در شرق اروپا یک خطر بزرگی است و مسکو مجبور شده است تا با تقویت قابلیت های موشکی خود به این تهدید و خطر بزرگ پاسخ دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما قابلیت حمله موشکی خود را ارتقا می دهیم تنها به خاطر برقراری تعادل. روسیه خواستار یک جنگ سرد جدید با غرب نیست و دوست ندارد تصور کند که در حال کشیده شدن به یک جنگ سرد جدید است.

پوتین گفت: من مطمئن هستم که کسی خواستار جنگ سرد نیست. ما قطعا چنین چیزی را نمی خواهیم.

وی ضمن انتقاد از گسترش ناتو هشدار داد که گسترش ناتو می تواند تبعاتی داشته باشد. گسترش ناتو می تواند یک سیاست یک جانبه علیه روسیه باشد. اگر دو طرف مواضع دفاعی و نظامی خود را هماهنگ کنند، هیچ جنگ سرد جدیدی رخ نخواهد داد.

پوتین همچنین اظهار داشت: من این مساله را قبول دارم که آمریکا احتمالا هنوز تنها ابرقدرت جهانی است و من آماده هستم تا با هر کسی که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، همکاری کنم.

اظهارات پوتین در شرایطی است که روابط مسکو و واشنگتن طی ماه های اخیر به خاطر تحولات سوریه و اوکراین به شدت متشنج شده است.

پوتین از عملکرد منفی آمریکا در امور داخلی اوکراین به شدت انتقاد کرد و مخالفت خود را با تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از بهبود روابط مسکو و اتحادیه اروپا اعلام کرده است.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها