امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161530
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 321
به گزارشپیروان مــوعــود،حسن هانی زاده کارشناس و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با میزان با اشاره به عملیات موفقیت آمیز نیروهای عراقی در ...

به گزارشپیروان مــوعــود،حسن هانی زاده کارشناس و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با میزان با اشاره به عملیات موفقیت آمیز نیروهای عراقی در فلوجه گفت: آزادسازی فلوجه نتیجه همگرایی نیروهای مردمی و دولتی عراق برای رهاسازی کامل این کشور از گروهک تروریستی داعش بود.

وی با بیان اینکه فلوجه به لحاظ استراتژیک شهر بسیار مهمی است که در فاصله 55 کیلومتری بغداد قرار گرفته است عنوان کرد: معمولا داعش تمام عملیات های انتحاری و تروریستی خود در عراق را از فلوجه پی ریزی و آغاز می کرد.

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا ادامه داد: آزادسازی فلوجه موجب خواهد شد که نیروهای مردمی و دولتی عراق با انسجام بیشتری به سمت آزادسازی استان موصل حرکت کنند.

هانی زاده همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه گروهک تروریستی داعش در عراق در حال شکست است و در سوریه نیز نیروهای مقاومت ضربات سنگینی را به تکفیری ها وارد کرده و در حال پیشروی هستند، به نظر می رسد که ماموریت داعش در خاورمیانه در حال به پایان رسیدن است.

وی در پایان با بیان اینکه اقدام تروریستی اخیر در اورلاندو نشان می دهد که آمریکایی ها نیز به شدت خطر داعش را حس کرده اند گفت: امروز سرانجام اروپایی ها و غربی ها به این نتیجه رسیده اند که داعش و سایر گروهک های تکفیری خطر بالقوه ای برایشان تلقی می شود.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها