امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161559
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۵۵
تعداد بازدید: 234
به گزارش «پیروان موعود »، همزمان با پیشروی نیروهای امنیتی و بسیج مردیم عراق در جبهه نبرد با داعش در فلوجه و آزاد شدن این شهر از لوث ...

به گزارش «پیروان موعود »، همزمان با پیشروی نیروهای امنیتی و بسیج مردیم عراق در جبهه نبرد با داعش در فلوجه و آزاد شدن این شهر از لوث وجود تروریست های داعش، رسانه های عربی و برخی رسانه های عراقی جنجالی رسانه ای به راه انداخته اند مبنی بر اینکه نیروهای بسیج مردمی به مردم بی دفاع نیز حمله کرده اند، اما همین رسانه ها گویی فراموش کرده اند موضع خود را نسبت به جنایت های داعش در فلوجه اعلام کنند و این در حالی است که کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در عراق روز پنج شنبه به شکل رسمی، پایان کار خود در پیگیری معرکه آزادسازی فلوجه را اعلام کرد و گفت: جنایت های داعش در فلوجه در حد یک نسل کشی می باشد و هرکس غیر از این گمانی داشته باشد دچار توهم شده است.

اما در زمینه برخی اقدامات که علیه افراد بی دفاع فلوجه صورت گرفته، طه عبدالغنی عضو شورای استانداری الانبار گفت: اقداماتی که علیه آوارگان بی دفاع صورت گرفته اقداماتی فردی و غیر سازماندهی شده بوده که ارتباطی با هیچ گروهی ندارد و بعید نیست که این افراد برای بدنام کردن عملیات آزادسازی فلوجه در آن شرکت کرده باشند.

از سوی دیگر محمد الغبان وزیر کشور عراق در این زمینه گفت: برخی تروریست های داعش خود را به شکل شهروندان عادی در می آورند و تشخیص شهروندان عادی از تروریست ها در معرکه درگیری بسیار دشوار شده است.

در همین حال منابع نزدیک به حضرت  آیت الله سیستانی می گویند که ایشان علاوه بر اینکه در آغاز عملیات آزادسازی فلوجه نیروهای امنیتی را به احترام به شهروندان توصیه می کردند، توصیه های ایشان نسبت به رعایت حقوق شهروندان همچنان ادامه دارد.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار