امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16160
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه سعودی «الشرق»، از درگیری میان «علی عبدالله صالح» دیکتاتور مخلوع یمن و «عبدربه منصور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه سعودی «الشرق»، از درگیری میان «علی عبدالله صالح» دیکتاتور مخلوع یمن و «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور کنونی این کشور در زمینه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی خبر داد و نوشت که حزب کنگره ملی طی روزهای گذشته از حل اختلافات میان هادی و صالح عاجز ماند و دیکتاتور مخلوع که ریاست این حزب را بر عهده دارد، تمامی پیشنهادهای ارائه شده مبنی بر واگذاری ریاست این حزب به رئیس‌جمهور جدید یمن را رد کرد.

این روزنامه به نقل از رهبران حزب کنگره ملی نوشت: درگیری میان روسای جمهور سابق و کنونی یمن برای تصدی ریاست حزب کنگره ملی بر روی اوضاع امنیتی کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بر اساس این گزارش، عبدربه منصور هادی از طرق مختلف بر دیکتاتور مخلوع یمن برای حذفش از روند سیاسی کشور وارد کرد تا جایی از جامعه بین‌الملل نیز خواست تا صالح را از کشور بیرون کنند زیرا وی را یکی از عوامل ناامنی و هرج و مرج در یمن معرفی می‌کرد. اما دیکتاتور یمن درخواست‌های سفرای خارجی مبنی بر واگذاری پست ریاست حزب کنگره ملی به هادی را رد کرده بود. زیرا باقی ماندن هادی بدون پشتوانه حزبی قوی او را در معرض امتیازدهی به نیروها و گروه‌های سیاسی دیگر در یمن قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها