امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16161
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، منابع مصری گفتند که مرسی پیش از برگزاری تظاهرات علیه وی در روز 30 ژوئن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، منابع مصری گفتند که مرسی پیش از برگزاری تظاهرات علیه وی در روز 30 ژوئن همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری وی، برای ملت مصر سخنرانی خواهد کرد و طی آن دستاوردهای حکومت خود طی یکسال گذشته در سطح داخلی و خارجی را بیان خواهد نمود.

این منابع گفتند که مرسی در حال حاضر در جستجوی طرح‌های تامین امنیت شهروندان و تعامل مسالمت‌آمیز با تظاهرات از سوی همه دستگاه‌های امنیتی و دولتی مربوطه است و روزهای آینده نیز شاهد نشست دیگری با وزرای دفاع، کشور و یا شورای دفاع ملی خواهد بود.

به گفته این منابع، فرماندهان نیروهای مسلح هیچ تمایلی به ورود به عرصه سیاست ندارند تا از تکرار مشکلات دوره انتقالی که پس از کناره‌گیری مبارک از قدرت شاهد آن بودند، جلوگیری کنند.

بر اساس این گزارش توافق کامل بین مرسی و نیروهای مسلح در خصوص شیوه اداره کشور در صورت وقوع بحران، خشونت و یا درگیری‌های داخلی قبل یا بعد از تظاهرات 30 ژوئن(9 تیر) وجود دارد و نیروهای امنیتی تنها به ایفای نقش امنیتی خود و کمک به پلیس برای کنترل خیابان‌ها و حمایت از تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز و تامین امنیت مرزها، زندان‌ها و تاسیسات حیاتی اکتفا خواهند کرد.

جنبش تمرد(شورش) طی فراخوانی از مردم خواسته است تا روز 30 ژوئن(9 تیر) همزمان با سالروز ریاست جمهوری مرسی، تظاهراتی علیه وی برگزار و برکناری مرسی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را خواستار شوند.

انتهای پیام/ص  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها