امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16164
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری فارس، «جان ساپکو» بازرس ویژه آمریکا در امور افغانستان اظهار داشت که از سال 2009 تاکنون 753 شکایت از بدهکاری شرکت‌های آمریکایی به ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «جان ساپکو» بازرس ویژه آمریکا در امور افغانستان اظهار داشت که از سال 2009 تاکنون 753 شکایت از بدهکاری شرکت‌های آمریکایی به شرکت‌ها و پیمانکاران افغان دریافت کرده است.

به گزارش «تلویزیون‌یک» افغانستان، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان از تهدید یکی از طرف‌های افغان نیز خبر داد و گفت: یکی از پیمانکاران افغان شرکت‌های آمریکایی تهدید کرده است که در اعتراض به عدم دریافت پول، خود را در مقابل سفارت آمریکا آتش می‌زند.

در همین حال اتحادیه شرکت‌های ساختمانی افغانستان نیز اعلام کرد که در حال حاضر 20 شرکت آمریکایی از حدود 150 شرکت و پیمانکار افغان بدهکار هستند.

«مودود پوپل» معاون اتحادیه شرکت‌های ساختمانی افغانستان اظهار داشت: بعضی از شرکت‌های خارجی با واگذاری پروژه به پیمانکار افغان، بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند.

«محمدقربان حقجو» مدیرعامل اتاق تجارت افغانستان نیز با تأیید خبر بدهکاری شرکت‌های آمریکایی از پیمانکاران افغان، بیان داشت که این شرکت‌ها با خروج از افغانستان آدرسی نیز از خود برجای نگذاشته‌اند.

«جلال پوپل» یکی از پیمانکاران افغان در سخنان تندی اظهار داشت که طرف‌ ما دولت آمریکاست زیرا پیمانکاران افغان به اعتبار این کشور با شرکت‌های آمریکایی قرارداد امضا کردند.

وی تصریح کرد که آمریکا هر چه زودتر باید بدهی‌های آنان را پرداخت کند در غیر اینی صورت جان آنها در خطر است زیرا آنان نیز از کارگران خود بدهکار هستند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها