امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161672
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۳
تعداد بازدید: 422
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه اسکای نیوز گزارش داد" پس از این که ارتش عراق کنترل 80 درصد از خاک فلوجه را در دست گرفت، در شهر بغداد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه اسکای نیوز گزارش داد" پس از این که ارتش عراق کنترل 80 درصد از خاک فلوجه را در دست گرفت، در شهر بغداد مردم، موتورسواران به برگزاری جشن و شادی پرداختند.

نیروهای ارتش عراق موفق شدند که کنترل بیمارستان اصلی شهر فلوجه را روز شنبه در دست بگیرند این در حالی است که پیش از آن مین‌های کارگذاشته شده در مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش را پاکسازی کرده بودند.حیدر العبادی گفته است که در حال حاضر 80 درصد از شهر در اختیار نیروهای ارتش قرار دارد.

او ضمن تبریک به مردم و نیروهای ارتش عراق، گفته است که فلوجه به آغوش وطن بازگشته است.
نیروهای ارتش عراق، نیروهای محلی، پلیس عراق، افسران مبارزه با تروریسم و همچنین حامیان خارجی ارتش در نبرد آزادسازی فلوجه مشارکت داشته‌اند.

برای ارتش عراق، فتح فلوجه یک پیروزی بزرگ و ارزشمند است: در ماه ژانویه 2014، این شهر نخستین شهری بود که داعش کنترل آن را در عراق به دست گرفت و بر اساس گزارش ها آخرین و مهمترین سنگر نیروهای تکفیری در استان بزرگ الانبار بوده است.

سازمان‌های حقوق بشری پیشتر و هنگام نبرد آزادسازی فلوجه اعلام کردند که بیش از 50 هزار شهروند در داخل شهر گرفتار بوده‌اند.

این سازمان‌ها تخمین می‌زنند که بین 30 هزار تا 42 هزار نفر از زمان اشغال فلوجه برای فرار از داعش از شهر خارج شده‌اند.

بنابر گزارش اسکای نیوز در سطح کشور بیش از 3.3 میلیون نفر از خانه های خود فرار کرده‌اند، و این مسئله برای دولت و ارتش عراق مشکلاتی را جهت تهیه مسکن و یا چادر پیش آورده است.افزون بر این، عراق پیش از این پذیرای 300 هزار پناهنده سوری بوده است که به دلیل جنگ، خونریزی و شرایط بد کشورشان به عراق پناه آورده‌اند.

مرکز استان الانبار، یعنی شهر رمادی نیز در ماه دسامبر توسط نیروهای ارتش عراق و هم‌پیمانانش بازپس گرفته شده است.

هم‌اکنون تنها شهر موصل تحت اشغال داعش است؛ موصل دومین شهر بزرگ عراق به شمار می رود.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات /852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار