امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161725
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 357
به گزارش پیروان مــوعــود، یک منبع رسانه ای حاضر در کویت گفت: هیات علی عبدالله صالح و انصارالله با پیشنهاد مقام بلند پایه کویت در خصوص باقی ماندن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، یک منبع رسانه ای حاضر در کویت گفت: هیات علی عبدالله صالح و انصارالله با پیشنهاد مقام بلند پایه کویت در خصوص باقی ماندن هادی به عنوان رئیس دولت توافقی برای مدت مورد توافق طرف ها موافقت کردند.

این در حالی است که هیات هادی هم با بررسی تشکیل دولت توافقی که قرار است با مشارکت همه طرف ها تشکیل شود موافقت کرد.

پیشنهاد کویت پس از ارائه طرح اسماعیل ولد شیخ فرستاده سازمان ملل به یمن درباره نقشه راه ویژه حل سیاسی بحران یمن به شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل پس از درخواست شورای امنیت در خصوص تغییر اولین نسخه طرح راه حل با توجه به نکات درنظر گرفته شده در آن مطرح شد.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین پارسال (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرد تا«عبد ربه منصور هادی»رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

منبع: ایرنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها