امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161733
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۱۷
تعداد بازدید: 251
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یگان ویژه ارتش عراق به ساختمانی در استان الانبار که ماجد و دیگر عناصر تروریستی در آن مخفی شده بودند، حمله ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یگان ویژه ارتش عراق به ساختمانی در استان الانبار که ماجد و دیگر عناصر تروریستی در آن مخفی شده بودند، حمله کرد که در نتیجه، ماجد به همراه هفت تروریست دیگر در جریان تبادل آتش کشته شد.
 درگیری ها در استان الانبار در قالب عملیات ویژه ارتش در نزدیکی شهر فلوجه علیه داعش متمرکز شده است. گزارش ها حاکی است که 377 تروریست شامل 40 تک تیرانداز در جریان عملیات آزادسازی فلوجه کشته شده اند. همچنین در جریان این عملیات 45 خودروی بمب گذاری شده تخریب و 516 مین و بمب خنثی شده است. فلوجه که حدودا در 42 مایلی غرب بغداد پایتخت عراق قرار دارد، یکی از بزرگترین شهرهای استان الانبار به شمار می رود. داعش از سال 2014 بر این شهر کنترل داشت. ارتش عراق پس از گذشت چند هفته از شروع عملیات آزادسازی فلوجه، روز جمعه موفق شد وارد مرکز این شهر شود و مراکز دولتی را در اختیار گیرد. فرماندهان میدانی ارتش عراق اعلام کردند که بخش اعظم فلوجه از کنترل داعش خارج شده است و در چند روز آینده مناطق باقی مانده در مناطق شمالی شهر نیز از داعشی ها پاکسازی می شود. با آزادسازی کامل شهر فلوجه، استان الانبار از نیروهای داعش خالی و راه برای عملیات آزادسازی شهر موصل هموار می شود. آزادسازی فلوجه علاوه بر اینکه از نظر میدانی گامی مهم در مسیر آزادسازی شهر موصل و شکست نهایی داعش در عراق است، از نظر روانی - اجتماعی نیز تاثیر سرنوشت سازی بر روند خشکاندن ریشه های فکری این گروه تروریستی دارد، زیرا فلوجه پایگاه اصلی مذهبی و اجتماعی داعش به شمار می رفت و نقش بسزایی در خیزش این گروه در عراق داشت. 

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها