امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161754
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 340
به گزارش پیروان مــوعــود، پايگاه اطلاع رساني حج، سيرو كاردينالي، از كشور پرتغال با حضور در دفتر مديريت زائران غير ايراني آستان قدس رضوي، با گفتن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پايگاه اطلاع رساني حج، سيرو كاردينالي، از كشور پرتغال با حضور در دفتر مديريت زائران غير ايراني آستان قدس رضوي، با گفتن شهادتين و اقرار به وحدانيت خداوند بزرگ، رسالت حضرت محمد مصطفي(ص) و ولايت ائمه اطهار(ع) از دين مسيحيت به دين مبين اسلام و مذهب تشيع مشرف شد.

در ابتداي اين مراسم كه با حضور مدير امور زائران غير ايراني آستان قدس رضوي و جمعي از كارشناسان ديني حرم مطهر رضوي برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمين فريمانه، توضيحاتي در خصوص دين اسلام و مذهب تشيع به اين تازه مسلمان ارائه دادند.

اين تازه مسلمان، در گفت و گو با خبرنگار ما درباره انگيزه خود از تشرف به دين مبين اسلام گفت: پس از سال¬ها تحقيق و مطالعه دريافتم اسلام دين رافت و مهرباني است و همگان را به صلح و برادري دعوت مي كند. دين اسلام ديني است كه براي تمام ابعاد زندگي فردي و اجتماعي انسان ها برنامه‌ جامعي دارد.

وي بيان كرد: استقبال مردم كشورهاي ديگر از اين دين آسماني و مذهب شيعه نشان¬دهنده عمق تاثيرگذاري و كامل بودن دين مبين اسلام و قرآن است.
سيرو كاردينالي كه در رشته هنر مشغول به تحصيل است، ابراز كرد: چون در رشته هنر تحصيل مي كنم تصميم گرفتم از نزديك با فرهنگ و هنر غني مردم ايران آشنا شوم، از اين رو به اين كشور سفر كردم.

وي افزود: كشور ايران مردماني با فرهنگ و مهربان دارد و فرهنگ احترام به بزرگتر ها در اين كشور، مرا تحت تاثير قرار داد.

اين تازه مسلمان كه در رشته كارشناسي ارشد هنر مشغول به تحصيل است، ابراز كرد: هنر ايران يكي از غني‌ترين ميراث هنري در تاريخ جهان است و دربرگيرنده بسياري از رشته هاي معماري، نقاشي، بافندگي، سفالگري، موسيقي،خوشنويسي و ... است.

سيرو كاردينالي با اشاره به اينكه تشرف به دين اسلام به خاطر زندگي چند سال اخير من در اين كشور بوده است، افزود: حضور من در كشور ايران و آشنايي ام با شيعيان و آداب و رسوم اين كشور موجب شد بيشتر در خصوص اين دين آسماني مطالعه كنم و انگيزه ام براي پذيرش اين دين بيشتر شد.

وي خاطر نشان كرد: دين و مذهب گذشته من، مسيحي كاتوليك بود، اما نمي توانستم با اين مذهب ارتباط برقرار كنم. از اين رو به دنبال آييني بودم كه راه درست و صحيح را به من نشان دهد. دين اسلام با مسحيت تفاوت هاي زيادي دارد و دريافتم كه دين اسلام و مذهب تشيع كاملترين دين و مذهب است.

گفتني است؛ در پايان اين مراسم، يك جلد كلام الله مجيد به زبان اسپانيايي و چند جلد كتاب به اين تازه مسلمان اهدا شد.

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار
پربازدید ها